Infostart.hu
eur:
385.59
usd:
332.14
bux:
121087.73
2026. január 16. péntek Gusztáv

Műhibák - az orvosi kamara cáfolja a minisztériumot

A Magyar Orvosi Kamara elnöke szerint minden alapot nélkülöz Vojnik Mária, az Egészségügyi Minisztérium politikai államtitkárának az az állítása, hogy az egészségügyben előforduló hibák miatt tavaly 3-6 ezer ember halt meg Magyarországon.

Vojnik Mária államtitkár egy konferencián azt mondta: a kezelés során elszenvedett sérüléseket és károsodásokat leggyakrabban dokumentációs hiba okozza.

Emellett gyakori ok a téves diagnózis, a fertőzés, valamint a gyógyszerek felírása és beadása során elkövetett hiba.

A klinikai diagnózisok a nemzetközi kórbonctani vizsgálatok szerint az esetek 8,8-24,4 százalékában tévesek - közölte Vojnik Mária.

„Arra kellene törekedni a felelős kormánypárti politikusoknak, hogy a 2006-os költségvetés ne olyan gyalázatos legyen, amilyen, hanem hogy abban teremtsenek forrást ezeknek az általuk vélt vagy valós eseteknek a lecsökkentésére, megszüntetésére” – reagált az InfoRádióban Éger István.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdte munkanapját a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben pedig fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról, amely kapcsán az ukrán tónus bicskanyitogató, Brüsszel pedig kitapos és kiprésel most mindenkiből minden pénzt, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×