Infostart.hu
eur:
353.72
usd:
310.13
bux:
139818.37
2026. június 26. péntek János, Pál

Hírek - 24 óra - Legfrissebb cikkeink

Jön a háromnapos hétvége, így lesz zárva minden – mutatjuk a részleteket
2026. május 22. 14:58
Jön a háromnapos hétvége, így lesz zárva minden – mutatjuk a részleteket
Szombaton „hagyományos” nyitva tartás, de várhatóan óriási roham lesz a boltokban, vasárnap-hétfőn pedig a boltok zárva lesznek – a szokásos kivételekkel, mint a benzinkutak, nonstop üzletek, dohányboltok, virágüzletek. Vigyázzunk az online rendeléssel is, jellemzően vasárnap és hétfőn csak ételt szállítanak ki! Kedden minden visszaáll a normál kerékvágásba.
A világvége művészete költözött a Szépművészetibe
2026. május 22. 14:24
A világvége művészete költözött a Szépművészetibe
A Jelenések könyvének látomásait bemutató apokalipszisciklusok állnak a Szépművészeti Múzeum május 21-én nyíló kiállításának középpontjában. A Grafikai Gyűjtemény Apokalipszis – Bibliai jövendölések Dürertől Kondor Béláig című kiállításának gerincét Albrecht Dürer fametszetsorozatai alkotják, de felbukkannak Kondor Béla, Stettner Béla és Csohány Kálmán alkotásai is. Bodnár Szilvia művészettörténészt, a tárlat kurátorát kérdeztük.
Mol-robbanás, Hernádi Zsolt: ez egy üzemi baleset volt
2026. május 22. 13:16
Mol-robbanás, Hernádi Zsolt: ez egy üzemi baleset volt
Kétgyermekes családapa hunyt el – mondta Kapitány István miniszter. Sikerült eloltani a péntek délelőtti robbanás során keletkezett tüzet a Mol tiszaújvárosi üzemében. Egy ember meghalt, kettő súlyosan, hét könnyebben megsérült. Veszélyes anyag nem került a levegőbe a katasztrófavédelem szerint. Kapitány István szerint a balesetnek nincs kihatása az ország üzemanyagellátására, Hernádi Zsolt szerint a műanyaggyártás sincs veszélyben. A vizsgálat megkezdődött, a kormány is részt vesz benne és részletes tájékoztatást adnak róla.
Orbán Viktor: megalakítjuk a Védvonalat
2026. május 22. 11:42
Orbán Viktor: megalakítjuk a Védvonalat
Árad a gyűlölet és az erőszak, ezért megalakítjuk a Védvonalat – írta Orbán Viktor, a Fidesz elnöke pénteki Facebook-bejegyzésében. A korábbi kormányfő azt is hozzátette: „Számíthattok ránk!” Kocsis Máté volt Fidesz-frakcióvezető közölte: sokan lesznek, akik innentől kezdve kizárólag ennek a rendszernek a felépítésén dolgoznak majd, „mától nekem is ez a feladatom, erre kaptam megbízást az elnökségtől”.
×