eur:
404.66
usd:
374.55
bux:
76478.67
2024. november 7. csütörtök Rezső
Nyitókép: Pixabay

Nobel-díjas orvosprofesszor állítja, hogy ipari baleset terméke a koronavírus

Genetikailag manipulálták és az AIDS-t okozó HIV-vírus szekvenciáit tartalmazza a mostani világjárványt okozó koronavírus. Ezt állítja egy Nobel-díjas francia orvosprofesszor, óriási vihart kavarva ezzel a francia tudományos és médiaberkekben.

A Luc Montagnier professzor nyilatkozatát követő órákban valóságos dühöngés tört ki a francia sajtóban. Ennek egyik oka az, hogy a tudós az elmúlt években többször is tudománytalannak minősített állásfoglalást tett, például egyes védőoltásokkal kapcsolatban, melyek miatt a francia tudományos közösség egy része marginalizálta, és a média nagy része is ellene fordult.

A mostani vihar azzal kezdődött, hogy a 2008-ban két másik társával együtt a HIV-vírus felfedezéséért orvosi Nobel-díjjal kitüntetett, ma 87 éves tudós néhány napja a „Doktor, miért?” című, orvosok által működtetett, egészségügyi kérdésekre szakosodott internetes portálnak telefonos interjút adott.

Ebben azt állította, hogy

a világjárványt okozó koronavírust eredetileg, nagy valószínűséggel, egy kínai laboratóriumban genetikailag manipulálták.

Szerinte máig ismeretlen kutatók valószínűleg AIDS-elleni védőoltáson dolgozhattak, amúgy feltehetően részben amerikai finanszírozással.

Az orvosprofesszor szerint valószínűsíthető, hogy az oltás hordozójának, azaz „vektorának” egy koronavírust használhattak, és e vírus RNS-ébe, azaz ribonukleinsavába, HIV-vírus szekvenciákat iktattak be. Erre a következtetésre jutottak kollégájával, a biomatematikus Jean-Claude Perezzel, akivel a vírus genomját közelről megvizsgálták.

A két tudós első körben hat HIV, illetve SIV, a HIV-hez közelálló, úgynevezett majom immundeficiencia-vírus „részletet” talált a jelenlegi koronavírus genomjában, de maláriavírus-szekvenciát is fölfedezték.

Luc Montagnier professzor az interjúban azt mondta, egy indiai kutatócsoport korábban megpróbált a fent említett adatokról beszámolni, de akkora nyomás alá kerültek, hogy munkájukat vissza kellett vonniuk.

A francia Nobel-díjas tudós szerint

a Covid-19 járványt előidéző vírus egy „ipari baleset” terméke lehet,

amely laboratóriumból kikerülve megfertőzte a világot. A koronavírusban található HIV-vírus szekvenciák szimmetrikus elrendezése szerinte emberi beavatkozásra utal.

„Amikor néhány hónapja az irániak lelőttek egy repülőgépet, elismerték, hogy tévedés történt. Ehhez hasonló módon a legjobb az lenne, ha a kínai vezetés megmondaná az igazat arról, hogy pontosan mi történt a vuhani laboratóriumban” – mondta Luc Montagnier. Majd hozzátette: már csak azért is, mert a tudományos igazságot nem lehet elhallgatni, az előbb-utóbb napvilágra fog kerülni.

A nyilatkozatot követően a francia sajtóban megszületett írások egyöntetűen cáfolták Montagnier és Perez megállapításait, olykor kifejezetten felháborodott hangon. A különböző lapok által megszólaltatott kutatók egybehangzóan azt hangsúlyozták, hogy egy nagyon rövid HIV-vírus szekvencia véletlenszerűen számos élő szervezetben fellelhető, az önmagában nem jelent semmit. E vélemények szerint

gyakorlatilag kizártnak tekinthető, hogy valakik a koronavírust genetikailag manipulálták volna.

A kérdés kapcsán talán a legkiegyensúlyozottabb anyagot produkáló Le Point liberális hetilap megkereste a vírus genomjának dekódolását elvégző Jean-Claude Perezt, szembesítve őt a többi tudós véleményével.

Még nincs vége

A biomatematikus azonban azt mondta, Luc Montagnier-vel közösen hamarosan egy újabb cikket tesznek közzé, melyben kimutatják, hogy az eddig azonosított hatnál több HIV és SIV szekvenciarészlet található a koronavírusban. „Egyeseket tökéletes pontossággal illesztettek egymás mellé” – fogalmazott Jean-Claude Perez.

Luc Montagnier szerint mivel emberi beavatkozásról van szó, a beillesztett szekvenciákat „interferáló sugárzással” lehetne megsemmisíteni. Hozzátéve, mivel a természet nem tolerál bármilyen molekuláris struktúrát, a módosított részek terjedés közben maguktól kikerülnek majd a vírusból, de addig sok ember fog még meghalni.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor az EPC-csúcs után: a világ gyorsabban fog megváltozni, mint gondoltuk

Orbán Viktor az EPC-csúcs után: a világ gyorsabban fog megváltozni, mint gondoltuk

A magyar miniszterelnök beszédével kezdődött és az Albániának mint következő helyszínnek történő átadással zárult az Európai Politikai Közösség (EPC) budapesti csúcstalálkozója. Ezután egy informális vacsorára kerül sor, amelyen természetesen tovább folytatódnak az egyeztetések, ahogy majd a pénteki uniós megbeszélésen is. Orbán Viktor reményei szerint az EU 27 országa péntek délutánra közelebb lesz egy mindenki számára elfogadható, Ukrajnával kapcsolatos megállapodáshoz.

Már formálódik az új Trump-adminisztráció – íme, a lehetséges nevek

Donald Trump megkezdte az elnöki adminisztráció összeállításának előkészítését - közölte a november 5-én elnökké választott republikánus politikus hatalomátvételért felelő szervezete csütörtökön.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.08. péntek, 18:00
Stumpf István
egyetemi tanár, korábbi alkotmánybíró és kancelláriaminiszter, az NKE John Lukács Intézet Amerika Kutatóintézetének emeritus kutatója
Jó napjuk van a tőzsdéknek, dőlnek a csúcsok, Amerika is pluszban zárt

Jó napjuk van a tőzsdéknek, dőlnek a csúcsok, Amerika is pluszban zárt

Az amerikai elnökválasztást követően valóságos Trump-ralit láthattunk az amerikai tőzsdéken, az irányadó amerikai indexek új történelmi csúcson zártak. Az ázsiai tőzsdéken vegyes volt ma reggel a kép, a kínai és a hongkongi tőzsde erősödött, megütötték viszont az ázsiai elektromos autógyártók részvényeit az amerikai elnökválasztás eredményeire reagálva. Az európai részvénypiacok tegnap nem tudtak végül pluszban zárni, de ma emelkedtek a német piac vezetésével, a német pénzügyminiszter menesztését követően. Ma újabb csúcsra mentek az irányadó amerikai indexek a nyitást követően, csúcsot döntött az OTP és a bitcoin is közel van hozzá. Az este sem lesz unalmas, a befektetők már a Fed kamatdöntésére várnak, az OTP és a Mol pedig hajnalban közzéteszi negyedéves eredményeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×