Friedrich Karl Flick hosszas betegség után, életének 79.évében, 2006-ban halt meg a híres osztrák üdülőhelyen, a Wörthi tó melletti Veldenben.
A német iparmágnás családból származó Flick, aki házasodás révén rokonságban állt a Széchényi családdal is, főleg adózási szempont miatt települt Veldenbe; ott is temették el a családi kriptában.
Innen tavaly novemberben a koporsójával együtt váratlanul eltűnt a holtteste. Ismeretlen személyek, feltehetően az éjszaka leple alatt elmozdították a koporsót fedő, gránitból készült, száz kilogrammos sírfedelet, és a koporsót valószínűleg teherautón szállították el.
A rablók - a gránitkövön látható néhány karcoláson kívül - nem hagytak nyomot maguk után.
Az osztrák rendőrség előbb zsarolási szándékra gyanakodott, de a sírgyalázás óta nem jelentkezett senki pénzt követelve - legalábbis a hatóság nem tudott ilyesmiről, így a tett indítéka egyelőre rejtélyes. Flick rokonai minden esetre 100 ezer euró jutalmat ígértek annak, aki segít felkutatni a holttestet.
A nyomozást idővel egész Európára kiterjesztették. A hét végén Magyarországon bukkantak rá a koporsóra és benne a holttestre, amelyeket már át is adtak az osztrák hatóságoknak, amelyek feltételezik, hogy magyar bűnszövetkezet hajtotta végre a sírgyalázást és egyelőre ismeretlen okból letett váltságdíj követeléséről.
Friedrich Karl Flick neve egyébként összefonódott a második világháború utáni legnagyobb németországi pártpénzelési botránnyal. A vizsgálatok kiderítették, hogy 1969 és 1980 között cégeitől mintegy 25 millió márkát juttattak a Bundestagban képviselt valamennyi pártnak. Flick ellen ugyan nem indult eljárás az ügyben, de vállalatának egyik menedzserét és két minisztert adócsalás miatt elítéltek.
Flick 1985-ben adta el vállalatbirodalmát a Deutsche Banknak. Vagyonát halálakor öt-hatmilliárd euróra becsülték.
Rémisztő megállapítást tett az észak-koreai diktátor