Infostart.hu
eur:
385.4
usd:
330.91
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Nyitókép: Pixabay

Az emberiség drámája, 125 ezer évvel ezelőtt lehetett ilyen utoljára

Nagyon forró volt 2023, és mi lesz 2024-gyel? Borzalmasan felmelegedett a bolygó.

Megjelenése óta talán sosem szembesült olyan forró klímával az emberiség, mint napjainkban – írja a The Guardian. Matthew Huber klímakutató ugyanis úgy véli, legutóbb az utolsó jégkorszak előtt volt annyira meleg a Földön, mint most. Mint a 24.hu szemléjéből kiderül, a szakértő szerint legalább 125 ezer évet, de az is lehet, hogy 1 milliót kellene visszamenni az időben, hogy a maihoz hasonlóan meleg klímával találkozzunk.

Mivel a Homo sapiens körülbelül csak 300 ezer éve jelent meg, elképzelhető, hogy fajunk sosem nézett még szembe olyan forrósággal, mint a jelenben.

Egyre közelebb kerülünk ahhoz, hogy átlépjük 1,5 Celsius-fokos melegedést az ipari forradalom előtti időhöz képest, ezzel együtt pedig azt is elérnénk, hogy olyan meleg legyen, mint 2,5 millió éve, a pleisztocén földtörténeti korban.

Ha pedig nem csökkentjük az üvegházhatású gázok kibocsátását, akkor az évszázad végére a 3 Celsius-fokos melegedést is meghaladhatjuk, ami már olyanná tenné bolygónkat, mint amilyen a 23 millió éve kezdődött miocén korban volt.

Ha ez így van, akkor komoly táplálékválságnak nézünk elébe, a tengerek vízszintemelkedéséről nem is beszélve.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Gyengüléssel kezdett hétfő reggel a forint miután a hétvégén Grönland sorsa vámháborús fenyegetésbe torkollott az Egyesült Államok és Európa között. Komoly aggodalomra egyelőre nincs ok, változatlanul a 385-ös szintet kerülgeti a forint az euróval szemben. A nemzetközi színtéren a dollár gyengélkedése első ránézésre látványos, de ezzel csak az utóbbi napok erősödését korrigálja az amerikai deviza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×