Infostart.hu
eur:
364.58
usd:
315.94
bux:
149779.89
2026. augusztus 12. szerda Klára
Nyitókép: Pixabay

Reaktorokat telepítenek a Holdra

Ezt a projektet vinnék el majd a Marsra is.

A NASA nukleáris rendszerek segítségével biztosítana állandó energiaforrást a Holdon, idővel pedig a Marson is – írta az Engadget alapján a hvg.hu. A cél olyan 40 kilowattos kategóriájú, maghasadással működő energiarendszerek kifejlesztése, amelyek egyenként legalább 10 évig működnének. A NASA azt reméli, hogy a rendszert már az évtized végén kipróbálhatják a Holdon.

A mini reaktorokat a Lockheed Martin, a Westinghouse és az IX cégek építhetik, az amerikai űrkutatási hivatal az energiaügyi minisztériummal választotta ki őket. Olyan cégekkel fognak együttműködni, mint a Maxar és a Boeing.

Arra, hogy a Földön kívül is tudjanak energiát felvenni, azért van szükség, hogy a majdani űrhajósok hosszabb ideig tartó missziókat tudjanak elvégezni.

Címlapról ajánljuk
Több napos fesztivállá változik augusztus huszadika, 18 helyett 4 milliárd forintból – kormányzati bejelentés

Több napos fesztivállá változik augusztus huszadika, 18 helyett 4 milliárd forintból – kormányzati bejelentés

Hat hét alatt összerakta a Centrum Production az augusztus 20-ai ünnepségsorozat művészeti koncepcióját, ahol mindenki ízlésének próbálnak megfelelni, augusztus 19-től egészen 23-ig. A drón-, fény- és tűzijátékshow-ban kicsúcsosodó események idén a budai rakpartról lesznek a legjobban láthatók, és az ünnepségsorozat az eddigi 18 helyett 4 milliárd forintból kijönnek. Lesz olcsó ásványvíz és sör is.

Volodimir Zelenszkij, és több másik államfő is gratulált Baka Andrásnak

Az ukrán elnök szerint Baka András megválasztása újabb fontos mérföldköve Magyarország megújulásának, egyúttal azt is kinyilvánította, hogy Ukrajna kész a kölcsönös tiszteleten és előnyökön alapuló együttműködésre, remélve, hogy a változások a jószomszédi kapcsolatokat is erősítik.
inforadio
ARÉNA
2026.08.12. szerda, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×