eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Nyitókép: Pixabay

Kiderült, mi okozta a Facebook történelmi leállását

A hiba a vállalat belső eszközeit és rendszereit is érintette, ami tovább nehezítette a probléma megoldását.

Mint arról az Infostart is beszámolt, magyar idő szerint délután fél hat előtt kezdtek érkezni a leállásról szóló jelzések szerte a világból. Telefonokon nem töltődtek be a Facebook, a Messenger, a Whatsapp és az Instagram bejegyzései, üzenetei, számítógépeken a böngészőkben pedig „kiszolgáló nem található” hibaüzenet érkezett.

A leállásokat nyomon követő DownDetector honlap közlése szerint az első pár órában mintegy 14 millióan jelentették a platformokat szerte a világról, vagyis a probléma nem korlátozódott egy-egy országra, régióra vagy földrészre. Ez volt az óriásvállalat történetében a legnagyobb leállás, mintegy hat órán át tartott, magyar idő szerint éjfél körül indultak újra a szolgáltatások.

Röviddel azt követően, hogy a rendszerek lassan ismét működni kezdtek, a Facebooknál közleményt adtak ki, amiben a hiba okáról is beszámoltak. Mint olvasható,

a kimaradáshoz hibás konfigurációs változtatások vezettek, ami miatt probléma lépett fel az adatközpontjaik közötti kommunikációban.

A hiba a belső eszközeiket és rendszereiket is érintette, ami tovább nehezítette a probléma megoldását – tették hozzá. A vállalat azt is hangsúlyozta, nincs arra bizonyíték, hogy a felhasználói adatok veszélybe kerültek volna a leállás ideje alatt. A Facebook bocsánatot kért a felhasználóitól, és megköszönte nekik, hogy elnézőek vele.

Olyan széles körű volt a leállás, hogy a Facebook alkalmazottak sem tudtak bejelentkezni a rendszerbe és az azt felügyelő szolgáltatásokba, nem működött a belső chat sem. Mindnnek tetejébe azok a mérnökök sem tudtak belépni, akiknek a feladatuk volt megoldani a szolgáltatási problémákat, mondta még a leállás idején az egyik alkalmazott a CNBC-nek.

A The New York Times azt írta, hogy a Facebook kénytelen volt egy néhány fős csapatot küldeni a kaliforniai adatközpontjába, hogy távoli elérés híján személyesen indítsák újra a szervereket.

Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×