eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Nyitókép: Google Térkép

A Google megmutatja, merre járunk – itt a magyarok mozgása a járvány idején

A most közzétett közösségi mobilitási jelentés összesített, anonimizált adatok alapján földrajzilag és helytípusok szerint jeleníti meg a jellemző tartózkodási helyeket Magyarországon is.

A Google világszerte aktívan hozzájárul a koronavírus elleni küzdelemhez, és most betekintést nyújt a járvány terjedése ellen hozott hatósági intézkedések okozta utazási, helyváltoztatási szokások bemutatásával – áll a cég közleményében.

A Google Térképen aggregált és anonim adatokat használva mutatják meg, mennyire zsúfoltak különböző helyek. A közegészségügyi tisztviselők szerint ez a típusú adat segítheti munkájukat, hiszen kritikus döntések alapját adják a koronavírus elleni küzdelemben.

A friss közösségi mobilitási jelentésből az látszik, hogy mi változott az otthoni munkavégzés, a kijárási tilalmak és más, a világjárvány görbéjének ellaposítását célzó intézkedések nyomán. A jelentés összesített, anonimizált adatokat használt a helyváltoztatások tendenciáinak feltérképezésére földrajzilag, helytípusok szerint kategorizálva.

  • rekreációs helyek (éttermek, mozik, színházak stb.)
  • élelmiszerboltok és gyógyszertárak
  • parkok
  • tranzitállomások
  • munkahelyek
  • lakóépületek

Több hét trendjét mutatják be, a legfrissebb adatok az elmúlt 48-72 órán alapulnak. Csak a látogatások százalékpontos növekedését vagy csökkenését ábrázolják, de nem osztják meg a látogatások abszolút számát. Az emberek magánéletének védelme érdekében egyetlen ponton sem kerülnek elérhetővé személyes azonosításra alkalmas információk, például az egyén tartózkodási helye, elérhetőségei vagy mozgása.

A jelentést kezdetben 131 országot fed le, benne Budapestet és Magyarország megyéit. A magyar adatokat itt lehet elérni. A következő hetekben további országokat és régiókat vesznek a jelentésbe, hogy az egész világon hasznosíthassák a közegészségügyi tisztviselők, akik azon dolgoznak, hogy megvédjék az embereket a koronavírus terjedésétől.

Ez az információ segíthet a tisztviselőknek megérteni az utazásokban bekövetkezett alapvető változásokat, amelyekre támaszkodva megfogalmazhatják ajánlásaikat a munkaidőre vagy a kézbesítési szolgáltatásokra. A közlekedési csomópontok magas látogatottsága jelezheti annak szükségét, hogy további autóbuszok vagy vonatok indítására van szükség ahhoz, hogy az emberek a kellő szociális távolságot betartva utazhassanak. A célállomások alakulása is segíthet a hivatalos szerveknek az útmutatások kidolgozásában a közegészségügy és a közösségek alapvető szükségleteinek védelme érdekében.

A jelentést aggregált, névtelen adatokkal hozzuk létre azon a felhasználók adataiból, akik bekapcsolták Helyelőzményeik követését, amely funkció azonban alapértelmezés szerint ki van kapcsolva. Azok a felhasználók, akiknek be van kapcsolva a Helyelőzmények követése, Google-fiókjukban bármikor kikapcsolhatják a funkciót, illetve bármikor törölhetik helyelőzményeiket közvetlenül az Idővonalukról.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Versenyfutás az idővel: hat napja semmi nyoma az eltűnt autista német kisfiúnak

Versenyfutás az idővel: hat napja semmi nyoma az eltűnt autista német kisfiúnak

A hét eleje a különböző mentőszolgálatok több száz tagja keresi a hétfő este az alsó--szászországi Bremervördében eltűnt hatéves kisfiút. A rendkívüli erőkkel l folyó kutatást nehezíti, hogy a hatéves Arian autista. Ez az oka annak, hogy a felkutatására a hatóságok a legkülönbözőbb eszközöket vetik be, és az autizmus szakértőivel is konzultálnak. Szombat délutánig azonban még semmi eredmény nélkül, de nem adták fel a reményt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Hamarosan örökké élhetünk?

Hamarosan örökké élhetünk?

Egy furcsa és stagnáló társadalomhoz vezetne, ha az emberek még 120 évesen is élnének – véli Venki Ramakrishnan, Nobel-díjas molekuláris biológus. A „Miért halunk meg: Az öregedés új tudománya és a halhatatlanság keresése” című könyv szerzője szerint ráadásul irreális elképzelése az, hogy halálunkig megmaradnak szellemi képességeink. Ezért is int óvatosságra a biológiai törvényekkel dacoló öregedéskutatásokkal kapcsolatban, amelyekből egyre több indul, és nemcsak a technológiai fejlődés adta lehetőségek miatt. Azért is, mert a világ legnagyobb részén egyre nő a várható élettartam, aminek egészen a gazdasági és társadalmi következményei lesznek. Nem a lehető leghosszabb élet tehát a legfontosabb célja ezeknek a kutatásoknak, hanem lehető leghosszabb viszonylagos egészségben eltöltött élet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×