Infostart.hu
eur:
387.88
usd:
338.57
bux:
120770.78
2026. március 30. hétfő Zalán

Már ennyi internetes oldal létezik

Túllépte az egymilliárdot a világhálóval összekötött számítógépes honlapok száma - jelentette az internetes statisztikákra szakosodott weboldal, az Internet Live stats.

Szerda hajnalban már 1,06 milliárd honlap működött a világban, és folyamatosan hoznak létre újabbakat - derül ki az oldalon látható statisztikából.

Az internet 25 évvel ezelőtt született, mégpedig egy svájci laboratóriumában folyó nukleáris kutatások egyik "melléktermékeként". Az egyik kutató, Tim Berners-Lee eredetileg az intézményen belüli számítógépes hálózat számára fejlesztette ki, hogy azok között gyorsan és egyszerűen meg tudják osztani az adatokat, híreket és más dokumentációt.

A világháló ma már gigantikus forgalmat bonyolít le az Internet Live stats adatai szerint. Csak kedden 3,1 milliárd keresést végeztek a Google program segítségével. Huszonnégy óra alatt közel 170 milliárd e-mail üzenetet küldtek el a világban. Az internetezők száma a statisztika szerint már 3 milliárdnál is többre rúg.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: Szabó Bence rendőrtiszt nem hős, hanem balek

Orbán Viktor: Szabó Bence rendőrtiszt nem hős, hanem balek

Orbán Viktor Hont András vendége volt az Öt című műsorban, ahol Szabó Bence rendőrtiszttel kapcsolatban úgy fogalmazott: „nagyon egyszerű a történet. Valami kiugrik, azt hiszi, valami nagy felfedezés birtokában van, azt hiszi, hős, aztán kiderült, hogy csak balek.”

Kaiser Ferenc: pokoli jövőt hoz a világnak a közel-keleti konfliktus

Nem számít jelentős szárazföldi amerikai–iráni összeütközésre Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense. A biztonság- és védelempolitikai szakértő szerint a különleges műveleti akció keretében az iráni dúsított uránkészletek megszerzése lehet a cél.
inforadio
ARÉNA
2026.03.31. kedd, 18:00
Dobrev Klára
a Demokratikus Koalíció elnöke, a párt választási listavezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×