Infostart.hu
eur:
363.91
usd:
308.49
bux:
138891.07
2026. április 14. kedd Tibor

Megérkezett a Szojuz a Nemzetközi Űrállomásra

Kikötött a Nemzetközi Űrállomáson a Szojuz orosz űrhajó, amely két nappal ezelőtt indult a kazahsztáni Bajkonurból. Az új legénység várhatóan októberig dolgozik az űrbázison.

Az űrhajó fedélzetén egy orosz, egy amerikai és az első brazil asztronauta utazott a világűrbe. A Nemzetközi Űrállomáson dolgozó orosz Valerij Tokarjev és amerikai Bill McArthur a jövő héten tér vissza a Földre.

Az asztronautákat a Columbia űrsikló 2003 februárjában bekövetkezett katasztrófája után orosz űrhajókkal viszik a világűrbe.

Az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA nemrégiben úgy határozott, hogy az évtized végéig még legalább 16 űrsiklót küld a Nemzetközi Űrállomásra.

Címlapról ajánljuk
Elemzők az Arénában: új kihívások előtt a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP

Elemzők az Arénában: új kihívások előtt a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP

Az országgyűlési választások után kialakult helyzetről, a Magyar Péter előtt álló utakról, Orbán Viktor jövőjéről beszélt Virág Andrea, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.04.14. kedd, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. április 14. 12:15
2026. április 14. 06:13
×
×