eur:
407.45
usd:
386.78
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Surface of an outdoor olympic swimming pool
Nyitókép: EvrenKalinbacak/Getty Images

Nem állt rajtkőre Zombori Gábor 200 m vegyesen

Léon Marchand "fürdött" egyet az előfutamok során. Zombori Gábor megbetegedett.

Zombori Gábor nevezett a magyarok közül 200 m vegyesen a párizsi olimpia csütörtök délelőtti úszóprogramjában - abban a számban, amelyben a francia Léon Marchand már a negyedik aranyérme megszerzése reményében állt rajtkőre.

Némi érdekesség, hogy a szám 2022-es Európa-bajnoka, egy bizonyos Kós Hubert nem indult el az olimpián ebben a számban, mint edzőjével, az amerikai Bob Bowmannel megbeszélte, nehogy veszélybe kerüljön a 200 m hát, amelyen viszont világbajnok volt 2023-ban Fukuokában - hogy aztán az évnyitó vb-t olimpiai felkészülési okokból kihagyja.

Zombori Gábor a negyedik, utolsó futamba nyert besorolást - Léon Marchand a harmadikban zárt a harmadik helyen, nem lehet és nem is szükséges mindig csak győzni és mindent kiadni... -, de a futam 7-es pályája üresen maradt, Zombori Gábor nem állt rajtkőre. Korábban 400 m vegyesen a 14. helyen zárt.

Helyszíni információk szerint megbetegedett. A sportági szövetség megerősítette, a 21 éves úszó betegség miatt lépett vissza a számtól.

Az olimpia francia úszósztárja végül harmadik legjobb idővel középdöntős a japán Szeto és a brit Scott mögött.

Mindez azt jelenti, hogy az olimpiák történetében első alkalommal nem lesz magyar döntős valamelyik vegyesúszó számban, melyeket 1964 óta rendeznek meg az ötkarikás játékokon.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 18. 04:00
×
×
×
×