Infostart.hu
eur:
376.66
usd:
316.18
bux:
129391.53
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
A későbbi győztes Milák Kristóf a férfi 100 méteres pillangóúszás döntőjében az úszó országos bajnokságon a Duna Arénában 2024. április 12-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Milák Kristóf harcba száll 200 pillangón – a magyarok keddi programja

Hét számban versenyeznek magyarok kedden a párizsi olimpián. Milák Kristóf is megkezdi a szereplését.

CSELGÁNCS. Két magyar is tatamira lép. A női 63 kg-ban Özbas Szofi nehéz ellenféllel kezd, a cseh Renata Zacharová idén Európa-bajnok lett Zágrábban. Ha a magyar dzsudoka túljutna ezen az akadályon, még nehezebb rivális jön, a kanadai Catherine Beauchemin-Pinard Tokióban bronzérmes, 2022-ben vb-ezüstérmes volt. A férfi 81 kg-ban Ungvári Attilának kazah ellenféllel kell kezdenie, az sem lesz egyszerű, függetlenül attól, hogy Abilaihan Zsubanazar nem igazán ismert Európában. Délelőtt 10 órakor kezdődik a program.

EVEZÉS Pétervári-Molnár Bendegúz a férfi egypárevezősök negyeddöntőjében, a 3. futamban érdekelt. A címvédő görög Sztefanosz Duszkosz, az olimpiai ezüst- és bronzérmes horvát Damir Martin, a hollandok kétszeres vb-ezüstérmese, Simon van Dorp, valamint szlovén és kubai versenyző lesz az ellenfele. „Meg kell csinálni az első hármat, biztos, hogy nem lesz könnyű menet, de szerintem meg lehet csinálni. Koncentrálni kell és egy jól végrehajtott taktikával meg lehet a továbbjutás” - mondta az M4 Sportnak a Budapest Evezős Egyesület sportolója. A negyeddöntőkből az első három az A/B elődöntőbe jut – amely az első 12 helyet jelentené –, míg a többiek a C/D elődöntőben folytatják a versenyt. A program 10.30-kor rajtol.

KÉZILABDA. A női válogatott 16.00 órától Angolával játszik. Az afrikai csapat a hollandoktól három góllal kikapott, a spanyolokat öttel megverte.

ÖKÖLVÍVÁS. A program szerint 20.32-kor lép ringbe az ukrán származású Akilov Pylyp az ukrán Olekszandr Hiznyak ellen. Az ellenfél Tokióban ezüstérmesként zárt, 2017-ben világbajnok lett.

TRIATLON. A férfiak versenyét, Lehmann Csongorral és Bicsák Bencével, szerdára halasztották.

ÚSZÁS. Milák Kristóf és Márton Richárd is úszik a délelőtti programban, kedvenc számukban, a 200 m pillangón. A férfi 100 gyorson Németh Nándor rajtol. Mindkét számban az első lépés az esti középdöntőbe jutás. Jackl Vivien – a hétfői gyengébb formája után – azonnal javíthat, 1500 méteren úszik a 11.00 órakor kezdődő programban. Az esti műsorban a 200 pillangó és 100 gyors délelőtti történéseitől függően lehet magyar szereplő.

VÍZILABDA. A férfi válogatottunk fontos mérkőzést játszik a spanyolokkal, 21.05-kor kezdődik. Az ellenfél kevés gólt hozó mérkőzésen 9-5-re nyert az ausztrálok ellen a nyitányon.

Címlapról ajánljuk

Elemzők: Orbán Viktor kockázatos időszakra számít, a Tisza programjában nehezen megvalósítható pontok is vannak

Szombaton újabb háborúellenes gyűlést tartottak a Digitális Polgári Körök, ezúttal Szombathely volt a helyszín, ahol ismét beszédet mondott a miniszterelnök. Aznap Magyar Péter bemutatta a Tisza Párt Működő és emberséges Magyarország című programját. A kormányfő beszédét és az ellenzéki párt programismertetőjét Pálfalvi Milán, a Nézőpont Intézet elemzője, valamint Horn Gábor, a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke értékelte.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Itt az új csúcs a Richternél!

Itt az új csúcs a Richternél!

A befektetői hangulatot elsősorban a negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon friss számai és az amerikai kamatpálya alakulásával kapcsolatos várakozások határozzák meg. Az ázsiai tőzsdéken remek hangulatban telt a nap, Európában is kisebb emelkedést láthatunk, a magyar tőzsdén új történelmi csúcsra került a Richter részvénye. A nemesfémek piacán folytatódnak a heves kilengések, ma épp felfelé indultak el az árfolyamok. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×