eur:
411.24
usd:
392.8
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília

Kiss Gergely: Nincs gáz, a negyeddöntő mindkét csapatnál sok mindent eldönt

Elvesztette második csoportmeccsét a magyar női vízilabda-válogatott a riói olimpián. Bíró Attila szövetségi kapitány együttese a spanyoloktól kapott ki 11-10-re. Az InfoRádiónak a háromszoros olimpiai bajnok Kiss Gergely értékelte a csütörtök esti mérkőzést.

„Sokgólos mérkőzés volt, elsősorban a sok kiállításnak köszönhetően. A női játékvezetőnél éreztem azt, hogy furákat ítél. Ilyenkor sokan védik a mérkőzés biztonságát és kiállításokkal próbálják megfékezni a csapatokat” - mondta Kiss Gergely.

A háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó szerint a magyarok jól kezdtek. Nem hibátlanul, nem elsöprően, de stabil játékkal. Mint mondta, lehetett volna esélyük elhúzni, vagy akár szinte eldönteni a mérkőzést, hiszen a meccs közepéig vezettünk.

„Utána volt az a nem is rövid, hanem hosszabb zárlat, amikor a spanyolok feljöttek, sőt át is vették a vezetést: Úgy láttam, hogy a centerjátékban nagyon rátarti, agresszív produkciót nyújtottak, amit a bírók favorizáltak, ezért volt sok hátrányunk” - vélte Kiss Gergely.

A háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó úgy látta, a magyar csapat támadásai kevés játékosra épültek, nem volt meg a kínaiak ellen látott bátorság, vagányság a lányokban.

„Úgy tűnt, nagyon helyzetben van a csapat, de példásan és dicséretre méltóan fölzárkóztak. Az utolsó percben egy emberelőnyünk lett volna még a döntetlenért, a lövést a balkezesünk, Kisteleki Hanna kapufára lőtte. Ha lett volna még egy-két másodperc az emberelőnyben, egy-két passz, lóba a lövés előtt... De ezt csak az a játékos tudja eldönteni, aki abban a helyzetben ott van és látja a blokkokat meg a kapust, úgyhogy mindig meg kell hagyni a játékosnak ezt a döntést. Az utolsó pár másodpercben volt egy kis bruszt meg bírói szereplés, ami nem tesz jót a játéknak” - hangsúlyozta Kiss Gergely.

Kemény meccs volt, bírói szemmel sem volt könnyű. A vereség oka talán a kis bátorságbeli és támadójátékbeli visszalépés – vélte a háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó. Hozzátette, két négyes csoport van a női vízilabda mezőnyben, tehát mindenki bejut a nyolcba, úgyhogy a keresztbejátszásnál egy esetleges USA elleni vereség a harmadik helyet hozná.

„Akkor a másik csoport másodikjával kerülnénk össze. A brazilok – a legkönnyebb ellenfél - mindenképpen negyedikek abban a csoportban. A magyar csapat valószínűleg nem lesz első, az csak a keverésnek köszönhetően képzelhető el, így a második-harmadik helyre kell készülni. Nincs gáz, ahogy a fiúknál, a lányoknál is a negyeddöntő fog eldönteni sok mindent” - hangsúlyozta Kiss Gergely.

A férfi válogatott pénteken délután Japán elleni küzdelméről a háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó azt mondta, a japánok átlagban 15-20 centivel alacsonyabbak és 20-30 kilóval könnyebbek, mint a magyarok, így a fizikai fölény és a mérkőzésrutin a mi javunkra billen.

„Viszont a japánok irgalmatlanul mozgékonyak, alaphelyzetben 5-6 gólos magyar győzelem lenne elvárható, viszont ez az olimpia nem a magabiztos és előre borítékolható győzelmekről szól. Fontos, hogy a három döntetlen után a magyarok megszerezzék az első győzelmüket és 5 ponttal biztosítsák a helyüket a legjobb négyben a csoportjukban” - jelezte Kiss Gergely.

Az utolsó fordulóban egy brazil mérkőzés következik, amellyel a csoport második helyére léphet a magyar válogatott – tette hozzá a háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó.

„A japán meccs kötelező, de nem könnyű győzelem. Ismerek egy pár játékost, játszottunk együtt a Honvédban, ügyes kis csapat, de határozott kezdéssel, rutinos játékkal a magyaroknak azért több góllal illik megverni őket” - hangsúlyozta Kiss Gergely.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) új szabályozásról döntött a tenger alatti internetkábelek biztonságának növelésére. A döntés hátterében a növekvő nemzetbiztonsági aggályok állnak, különös tekintettel Kína és más potenciális fenyegetést jelentő országok tevékenységére. Az FCC egyhangúlag szavazta meg a javaslatot, amely a globális internetforgalom több mint 98%-át bonyolító, több mint 400 tenger alatti kábelből álló hálózatot érinti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×