Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Kapás Boglárka negyedik lett, Hosszú Katinka a második idővel döntős – összefoglaló

Minden idők legjobb olimpiakezdése – most először szerzett a magyar küldöttség két aranyat az első napon – után a másodikon az úszók vitték a prímet a magyar csapatban a riói olimpián. Kapás Boglárka negyedik lett a 400 méteres női gyorsúszásban, Hosszú Katinka a második legjobb idővel került döntőbe a 100 méteres hátúszásban.

Az Európa-bajnok Kapás Boglárka a hetedik idővel jutott a döntőbe, ahol aztán nagyon taktikusan, okosan úszott, s végül a legyőzhetetlen Katie Ledecky, valamint a brit Jazmin Carlin és a Leah Smith mögött, 4:02..37-es országos csúccsal negyedik lett.

Hosszú Katinka a negyedik idővel ment tovább az előfutamból, hajnalban jobbat úszott, s a szám favoritja, az amerikai Kathleen Baker mögött a második legjobb idővel jutott a döntőbe.

A többi magyar úszó – Kozma Dominikot leszámítva – már a a kora délutáni programban elvérzett. A férfi 200 m gyorson Bernek Péter 37., női 100 m mellen Sztankovics Anna 24., női 400 m gyorson Késely Ajna 21., férfi 100 m háton Balog Gábor 25. lett. A férfi 4x100 m gyorsváltó: (Kozma Dominik, Bohus Richárd, Takács Krisztián, Holoda Péter) országos csúccsal a 12. helyen végzett. A magyar idő szerint hajnali programban Kozma Dominik a 15. helyen végzett a 200 m férfi gyorson.

Asztaliteniszben már nincsen magyar versenyben, a második versenynapon mindhárman kiestek, egyaránt ázsiai származású versenyzővel szemben. A férfi egyesben Pattantyús Ádámot a katari Li Ping, a női egyesben Lovas Petrát az észak-koreai Ri Mjong Szun búcsúztatta a második fordulóban. Póta Georgina, már a legjobb 16 közé jutásért, a hongkongi Tu Hoj-kem ellen búcsúzott.

Ökölvívásban Bacskai Balázs egyhangú pontozással kikapott az éremesélyes mumustól, a szenegáli származású, francia színekben Souleymane Cissokhótól, s ezzel kiesett.

Sportlövészetben eddig a legjobb esetben is csak közepes a mérleg. A szombati nyitány után, amikor Miskolczi Júlianna a 22., és Tátrai Miklós pedig a 42. helyen végzett, a női légpisztolyban Tobai-Sike Renáta a 17., Egri Viktória pedig a 36. helyen fejezte be a versenyt.

Teniszben hullanak a favoritok és sajnos kiesett Babos Tímea mindkét számban. Egyesben a cseh Petra Kvitova verte meg, Jani Réka-Lucával alkotott párosa pedig a román Andreea Mitu, Raluca Olaru kettőstől kapott ki, 6:3, 6:4-re.

Tornában Kovács Zsófia az egyéni összetettben a 33. helyen végzett, ezzel – miután az előtte állók közül nemzetük harmadik számú versenyzőjeként kiestek – az egyéni összetettben a negyedik számú tartalék. Az egyes szereken elért eredményei: talajon 64., ugrásban 13., felemáskorláton 24., gerendán 72.

Címlapról ajánljuk
Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

2026-ban csökkenő, 2027-ben stagnáló globális növekedés várható a világgazdaságban az OECD előrejelezése szerint A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet friss prognózisáról Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×