366.54
68142.02
2024. május 1. szerda Fülöp, Jakab

Szombat: így szerepelnek a magyarok

A legszebb reményeket valóra váltva, két aranyéremmel zárták a magyar sportolók az olimpia első napját. Az inforadio.hu egy helyre gyűjti a magyarok szerepléséről szóló alapinformációkat.

ASZTALITENISZ

Lovas Petra 4-0-ra (6, 9, 7, 7) verte a női egyes első fordulójában az egyiptomi Nadeen El-Dawlaltyt, s bejutott a legjobb 48 közé. Következő ellenfelével, az észak-koreai Ri Mjong Szunnal (37.) vasárnap, magyar idő szerint 18.30 órától játszik.

Póta Georgina a második körben kapcsolódott be, s 4-1-re legyőzte a kanadai Mo Zhangot (7, -10, 5, 8, 5).

Pattantyús Ádám 4-1-re verte kazah ellenfelét, Kirill Gerasszimenkót (9, 9, -7, 7, 9), s továbbjutott a második fordulóba a férfi egyesben.

CSELGÁNCS:

A 48 kg-os Csernoviczki Éva megnyerte első mérkőzését, ezzel bejutott a negyeddöntőbe. A következő mérkőzésén – miután megsérült a combja – wazarival kikapott az argentin Paretótól, s a vigaszágra került.

EVEZÉS:

Pétervári-Molnár Bendegúz - összesítésben a tizedik időt evezve - második lett előfutamában, így bejutott a negyeddöntőbe, azaz a legjobb 24 közé egypárevezősben.

A Simon Béla, Juhász Adrián kormányos nélküli kettes harmadik helyen végzett szombati előfutamában, így bejutott a középfutamba, azaz a legjobb 12 közé.

SPORTLÖVÉSZET:

Miskolczi Julianna 414 körös teljesítménnyel a 22. helyen végzett női légpuskában.

Tátrai Miklós a 42. helyen végzett férfi légpisztolyban. A zalaegerszegi versenyző a 60 lövéses alapversenyt 567 körrel zárta, s így a döntőtől nagyon messze, 13 körre volt.

TORNA:

Hídvégi Vid a lólengés-gyakorlatára 15.233 pontot kapott. A kilencedik legmagasabb pontszámot kapta, ezzel nem jutott döntőbe, első számú tartalék.

ÚSZÁS:

Nem jutott döntőbe a férfi 400 méteres férfi vegyesúszásban sem Gyurta Gergely, sem pedig Verrasztó Dávid. Verrasztó, a Jövő SC tavaly világbajnoki ezüstérmes versenyzője 4:15.04 perces idővel a 12., Gyurta 4:14.81 perccel 11 lett összesítésben.

Szilágyi Liliána az előfutamból a tizedik idővel jutott elődöntőbe 100 méter pillangón, 57.70 másodperces idővel, futamában harmadikként csapott célba. A középdöntőben a 13. időt úszta, nem jutott fináléba. Ekkor „csak” 58,31-et teljesített.

Bernek Péter 21., míg Kis Gergő 38. lett a 400 méter gyors előfutamában, így egyikük sem jutott a nyolcas döntőbe.

Hosszú Katinka a legjobb idővel (4:28.58), Európa-csúccsal jutott be a döntőbe 400 méter vegyesen a riói olimpia első, szombati versenynapján, míg a másik magyar, Jakabos Zsuzsanna 13. lett. Hosszú a döntőben szédületes új világcsúccsal, 4:26.36-tal győzött.

Gyurta Dániel holtversenyben a 16. időt érte el 100 méter mellen, így a program végén szétúszásban kellett volna részt vennie. Ettől visszalépett.

VÍVÁS:

A női párbajtőr versenyben Szász Emese olimpiai bajnoki címet nyert.  A nyolcaddöntőbe jutásért az észt Julija Beljajeva, a negyeddöntőért a dél-koreai Kang Joun Mi ellen nyert 15-11-re. A legjobb nyolc között 15-4-re verte a japán Szato Nozomit. Az elődöntőben a francia Lauren Rembivel csapott össze, s 10-6-ra győzött. A fináléban a tavaly, illetve tavalyelőtt is világbajnok olasz Rossella Fiamingo ellen 15-13-ra győzött.

VÍZILABDA:

A magyar férfi válogatott 13-13-as döntetlent játszott a világ- és Európa-bajnok szerb csapattal a pólótorna nyitómérkőzésén. A gólokat Hosnyánszky (3), Vámos, Varga Dénes (2-2), Szivós, Erdélyi, Varga Dániel, Manhercz, Zalánki, és Kis (1-1) lőtte.

2024.05.02. csütörtök, 18:00