394.24
369.95
65045.06
Nyizsnij Novgorod, 2018. július 6.A francia Raphael Varane, miután gólt fejelt az oroszországi labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjének Uruguay – Franciaország mérkőzésén Nyizsnij Novgorodban 2018. július 6-án. (MTI/EPA/Vaszil Donev)
Nyitókép: MTI/EPA/Vaszil Donev

Franciaország meggyőző játékkal jutott az elődöntőbe

A Didier Deschamps által irányított francia válogatott jutott elsőként az oroszországi világbajnokság elődöntőjébe, miután 2-0-ra legyőzte az Edinson Cavani nélkül felálló Uruguayt. A Kékek 2006 óta először jutottak a vb legjobb négy csapata közé.

2018.07.06. 16:02

A két összeállítás

Uruguay: Muslera - Caceres, Gimenez, Godin, Laxalt - Nandez, Torreira, Bentancur, Vecino - Suárez, Stuani. Franciaország: Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, Lucas - Kanté - Tolisso, Pogba - Mbappé, Griezmann - Giroud. A játékvezető az argentin Pitana.

2018.07.06. 16:18

Sok a szabálytalanság

Az első negyedórában kilenc szabálytalanság történt - elég sok. Lendületesen kezdtek a csapatok, az uruguayiak bátrabban támadnak, mint arra előzetesen számítani lehetett, Giroud fejjel előkészített, Mbappé nem tudta eldönteni, nem túl magas-e a labda ahhoz, hogy lekezelje. Egyből kapura fejelt, de ez rossz döntés volt.

2018.07.06. 16:24

A félidő felénél

A két csapat legutóbbi mérkőzései nagyon gólszegények voltak. Egyelőre ez a meccs is, bár egyik csapat sem csalja a futballt, próbálkozik. Érezhető az idegesség, de nagy a tét, s nagy a veszteni való. Az uruguayi védelem kiválóan áll a lábán.

2018.07.06. 16:33

Tabárez holtversenyben a második

Az uruguayiak szövetségi kapitánya a huszadik világbajnoki mérkőzésén dirigálja a válogatottat. Ezzel beérte Mario Jorge Zagallót, s már csupán Helmut Schön (25) áll előtte.

2018.07.06. 16:35

Az első sárga lap

Lucas Hernandez kapta, Nández lerántásáért.

2018.07.06. 16:41

Betancurt megrúgta Tolissót

Az uruguayi szabálytalanul szerelte a Bayern München középpályását. Kapott egy sárgát érte, akkor sem játszhat az elődöntőben, ha a Celeste továbbjut.

2018.07.06. 16:44

Franciaország-Uruguay 1-0

Madridi góllal vezetnek a franciák. Az Atlético csatára, Antoine Griezmann ívelt be szabadrúgásból, a Real Madrid középső védője, Raphaël Varane a jobb alsó sarokba csúsztatott. Ez a franciák első gólja 1985 óta az uruguayiak ellen. Stuari, aki Cavani helyén játszik, nem ugrott fel időben, megelőzte Varane. A francia középső védőnek ez volt a harmadik gólja a válogatottban.

2018.07.06. 16:47

Lloris óriási bravúrja

Uruguayi szabadrúgás: Torreira beívelt, Cáceres jól fejelt, Hugo Lloris óriási bravúrral ütötte ki a labdát. Godin aztán már csak belebikázott, az már nem volt helyzet. A L'Équipe külön kiemelte: Lloris hatalmas bravúrja. A Marca szerint "kétségtelenül a torna egyik legnagyobb védése volt".

2018.07.06. 16:50

Félidő

Varane gólja után felpörgött a játék, az uruguayiak sajnálhatják, hogy véget ért az első játékrész.

2018.07.06. 17:06

A múlt már a franciák mellett szól

A BBC statisztikája szerint a francia csapat még soha nem veszített vb-mérkőzést, ha vezetett a szünetben (húsz győzelem, egy döntetlen). Ezzel szemben Uruguay egyet sem nyert meg a legutóbbi tizenhat vb-meccséből, amelyen a mérkőzés első gólját kapta. A rossz sorozat éppen egy franciák elleni, 1966-os meccs (2-1) óta tart.

2018.07.06. 17:13

Muslera hibája

Az uruguayi kapus túl könnyelmű volt, Antoine Griezmann belelépett a kirúgására, szerencséjére a labda kiment az alapvonalon túlra.

2018.07.06. 17:20

Uruguayi cserék

Maximiliano Gomez és Cristian Rodriguez beállt a Celestébe, Cristhian Stuani és Rodrigo Betancurt ment le.

2018.07.06. 17:23

Franciaország-Uruguay 2-0

Óriási kapushibából növelte az előnyét a francia csapat. Antoine Griezmann 18 méteres lövésébe rosszul nyúlt bele Fernando Muslera, s a labda a gólvonal mögé hullott. Griezmann, aki tényleg jóban van az uruguayi kulcsjátékosokkal, s szereti az országot, nem ünnepelt. Sportszerű.

2018.07.06. 17:30

Intermezzo

Mbappé színészkedett, ő azért kapott sárga lapot, Rodriguez pedig azért, mert - na, azt nem lehet tudni miért, mert utána Godin próbálta meg ráncba szedni a fiatal franciát. Három percig állt a játék.

2018.07.06. 17:34

A harmadik uruguayi csere

Tolisso tehette volna balra a labdát, helyzet lett volna, de inkább lőtt, alig a kapu fölé. Utána az uruguayiak cseréltek, Nández helyére Urretaviscaya került pályára.

2018.07.06. 17:40

N'Zonzi váltja Tolissót

Corentin Tolisso ünnepli magát és a csapatot, ameddig lemegy a pályáról, Steven N'Zonzi állt be.

2018.07.06. 17:44

Leült a meccs

A második francia gól után leült a mérkőzés, a franciák uralják a játékot, az uruk nem találnak fogást a védelmükön.

2018.07.06. 17:49

Mbappé kiszállt

Didier Deschamps úgy döntött, lehívja a pályáról Kylian Mbappét .Ousmané Dembélé váltotta.

2018.07.06. 17:50

Giménez elsírta magát

Az uruguayiak közül néhányan nem tudják feldolgozni a történteket. Giménez elsírta magát. Pedig még van öt percük

2018.07.06. 17:53

Griezmann helyett Fekir

A meccs utolsó cseréje, a góllal és gólpasszal záró Antoine Griezmann kocogott le. Ez a vége, a franciák 2-0-ra nyertek.