Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Cristiano Ronaldo a portugál labdarúgó-válogatott edzésén a budapesti Illovszky Rudolf Stadionban 2021. június 12-én. A koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjában szereplő portugál válogatott Magyarország ellen lép pályára június 15-én Budapesten.
Nyitókép: MTI/EPA-LUSA/Hugo Delgado

Cristiano Ronaldo: bárcsak mindenhol telt ház lenne

A címvédő portugál labdarúgó-válogatott klasszisa egy esetben elfogadná a magyarok elleni vereséget is.

Egy nappal a magyarok elleni Európa-bajnoki mérkőzés előtt sajtótájékoztatót tartott a portugál válogatott. A címvédő együttes csapatkapitánya és legnagyobb sztárja, Cristiano Ronaldo is válaszolt a kérdésekre.

Az ötszörös aranylabdás elmondta, elöl szeret játszani, de az mindegy, hogy melyik pozícióban számítanak rá, ott, ami a legjobb a csapatnak.

„Az a lényeg, hogy győzzünk, és győzelemhez segítsem a játékommal al a csapatot”

– tette hozzá.

Ronaldo ötödik Európa-bajnokságán játszhat, amivel rekordot állíthat fel. Azt mondta ezzel kapcsolatban, hogy ez egy jó rekord, de ennél fontosabb, hogy a portugál csapat megvédje a címét.

„A csapat jó, remekül dolgoztunk az edzőtáborban. Készen állunk a rajtra. Remélem, hogy jól tudunk kezdeni. Fontos, hogy győzelemmel kezdjük az Eb-t. A közönség a magyarok oldalán lesz, de készen fogunk állni” – fejtette ki.

Arról is beszélt, hogy örülne neki, ha minden helyszínen telt ház lehetne, ahogy a Puskás Arénában, de a járvány miatt ez nem mindenhol lehetséges.

Másik kérdés is vonatkozott a koronavírusra, főleg azok után, hogy pozitív PCR-tesztje után Joao Cancelo nem játszhat a tornán, helyette Diogo Dalot került be a keretbe. Ronaldo szomorúnak nevezte a helyzetet, és sajnálna, hogy Cancelo kiesett, de

nem beszélnek erről, mert már belefáradtak a járvány körüli helyzetbe.

A lényeg, hogy a válogatott a játékra fókuszáljon, és semmi se rendítse meg.

A magyar válogatottat szervezett és erős ellenfélnek nevezte. Kiemelte: ha kikapnak kedden Budapesten, de utána megnyerik az Eb-t, akkor azt aláírja.

Ronaldo úgy érzi, nagy lehetőség rejlik a mostani portugál együttesben, amelyben fiatal tehetségek is vannak.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×