Infostart.hu
eur:
355.98
usd:
308.54
bux:
133372.63
2026. június 10. szerda Gréta, Margit
Soccer player putting sports ball on field grass close up
Nyitókép: vm/Getty Images

Szurkolói balhé után büntetett az MLSZ

A Nyíregyháza Spartacust pénzbírsággal és szektorbezárással büntette a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága a szerdai ülésén.

A testület a nyírségi klub három mérkőzése kapcsán összevont eljárásban pénzbüntetést szabott ki megbotránkoztató szurkolói bekiabálások és pirotechnika használata miatt. Emellett a Diósgyőri VTK elleni keleti rangadón történtek alapján – ezen a drukkerek megbotránkoztató és rasszista kifejezéseket kiabáltak – nemcsak pénzbüntetésről döntött, hanem egy hazai bajnoki mérkőzésre szóló, hat hónapra felfüggesztett szektorbezárásról is. A korábbi fegyelmi vétségek próbaidőn belüli ismételt előfordulása nyomán pedig a fegyelmi bizottság elrendelte a sportszervezetre korábban kiszabott felfüggesztett, szektorbezárásra vonatkozó határozat végrehajtását.

A másik keleti együttes, a DVTK sem úszta meg a szankcionálást, ugyanilyen okok miatt szintén pénzbüntetést és felfüggesztett szektorbezárást kapott.

Címlapról ajánljuk

Benyújtotta a kormány az uniós források hazahozatalához szükséges hatalmas törvényjavaslat-csomagot

A 110 oldalas javaslatcsomag szigorítja a vagyonnyilatkozatokra és ellenőrzésükre vonatkozó szabályokat, bővíti az Integritás Hatóság hatásköreit, rendelkezik a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok megszüntetéséről, módosítja a büntetőeljárásról szóló törvényt a korrupciós bűncselekmények kapcsán.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×