Infostart.hu
eur:
363.13
usd:
315.51
bux:
147599.51
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos
Milák Kristóf és edzője Szabó Álmos az úszók 127. országos bajnokságán a kaposvári Csik Ferenc Versenyuszodában 2025. április 9-én.
Nyitókép: MTI/Derencsényi István

Legyőzték 200 pillangón Milák Kristófot a kaposvári ob-n, de hamarosan visszavághat

Milák Kristóf nagy meglepetésre Márton Richárd mögött csak második lett a szám előfutamában, de a csütörtök esti döntőben visszavághat.

Márton Richárd a 200 méteres pillangóúszás előfutamában megelőzte Milák Kristófot a Kaposváron zajló országos bajnokság második napján – írja a magyarnemzet.hu.

Milák Kristóf ebben a számban a 2021-es tokiói olimpián arany-, a tavalyi, párizsi ötkarikás játékokon pedig ezüstérmet nyert. Az ob előfutamában 150 méternél még az első helyen fordult, végül azonban 1:59.58 perces idővel Márton Richárd győzött, Miláknak pedig meg kellett elégednie a második hellyel 1:59.73-as idővel.

A döntőt csütörtökön este rendezik, akkor visszavághat az olimpiai bajnok.

A lap emlékeztet, hogy Milák Kristóf világcsúcsa 1:50.34, a párizsi olimpián pedig 1:51.75-tel lett második Léon Marchand mögött 200 méter pillangón. Márton Richárd egyéni csúcsa 1:54.54, így a döntőre valószínűleg mindkettejüknek maradt tartalékuk.

Érdekesség, hogy Márton Richárdnak az a Virth Balázs az edzője, aki korábban Milák Kristóf felkészülését is irányította egy ideig. Márton Richárd és Milák Kristóf egyébként jó barátok, 2017-ben együtt lettek junior világbajnokok Indianapolisban. Márton Richárd azonban később hullámvölgybe került, egy időre abba is hagyta az úszást, néhány évvel ezelőtt biciklis futárként is dolgozott.

Ahogy arról az Infostart is beszámolt, Milák Kristóf szerdán 100 méter gyorson 48.76 másodperces idővel aranyérmet nyert a kaposvári országos bajnokságon.

(A nyitóképen: Milák Kristóf és edzője, Szabó Álmos az úszók 127. országos bajnokságán a kaposvári Csik Ferenc Versenyuszodában, 2025. április 9-én.)

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter drámai üzenetet tett közzé a paksi atomerőmű-csatáról

Az éjszaka csupán pár milliméternyi vízszintkülönbségen múlt, de még mindig működik a paksi atomerőmű utolsó le nem kapcsolt turbinája – majd kicsit emelkedni kezdett a vízszint.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
Döntő amerikai adatokra vár a forint

Döntő amerikai adatokra vár a forint

Kedd reggel 363,6 forint környékén jár az euró-forint jegyzés, míg a dollár-forint kurzus 316 forint körül alakul. A magyar fizetőeszköz ezzel nagyjából a hétfői szinteken tartja magát, a hétfő esti záráshoz képest pedig mindkét vezető devizával szemben minimálisan erősödött. A dollár globálisan nyomás alá került a hét végi közös jenintervenció és a közel-keleti feszültség enyhülése nyomán, így az euró másfél havi csúcsra erősödött vele szemben.A hét fókuszában az amerikai munkaerőpiaci jelentés áll, amely a Fed következő kamatlépéseit is befolyásolhatja.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×