392.27
366.85
67039.3
Nyéki Balázs, az FTC vezetőedzője (k) magyaráz a játékosoknak a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott FTC-Telekom Waterpolo - Olympiakosz mérkőzésen a Császár-Komjádi Sportuszodában 2024. március 9-én.
Nyitókép: Hegedüs Róbert

Magabiztos győzelemmel kezdte a negyedöntős kört a Ferencváros

A Ferencváros magabiztos játékkal 11-9-re nyert a görög Olimpiakosz ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős csoportkörének első fordulójában, szombaton.

A Komjádi Uszodában rendezett összecsapáson a magyar bajnok főként védekezésben nyújtott egészen kiváló teljesítményt, a Vámos Mártont is foglalkoztató görögök a második félidőben közel másfél negyeden át nem találtak be.

A mérkőzés legjobbja Sztilianosz Argiropulosz, az FTC görög klasszisa volt, aki öt lövésből négy gólt szerzett honfitársai ellen.

Nyéki Balázs vezetőedző együttese a második fordulóban az olasz Brescia otthonába látogat, a csoportból az első kettő jut a sorozat négyes döntőjébe, amelyet június 5. és 7. között Máltán rendeznek.

Negyeddöntős kör, 1. forduló:

FTC-Telekom Waterpolo - Olympiakosz (görög) 11-9 (3-2, 2-2, 2-0, 4-5)

A magyar csapat gólszerzői: Argiropulosz 4, Mandics 3, Di Somma, Nagy Á., Vigvári Vendel, Jansik Sz. 1-1