eur:
407.92
usd:
387.83
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Budapest, 2023. december 9.Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke beszédet mond a MOB közgyűlésén a Pesti Vigadóban 2023. december 9-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

A régió több országa a mi példánkat követi – Gyulay Zsolt a sportfinanszírozási rendszerről

A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke azt mondta az InfoRádióban: Magyarországon kiemelkedően megbecsülik az olimpiai családot, ezt jól mutatja, hogy jövőre tíz százalékkal emelkedik az olimpiai és paralimpiai jutalom. A sportvezető közölte: egyetért a NOB azon döntésével, amely szerint az oroszok és a fehéroroszok semleges színekben részt vehetnek a párizsi olimpián.

Ahogy arról az Infostart is beszámolt, december 9-én közgyűlést tartott a Magyar Olimpiai Bizottság, amelyen Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár bejelentette, hogy a tervek szerint jövőre tíz százalékkal megemelik az olimpiai és paralimpiai jutalmakat. Az előterjesztést már elfogadta a kormány, de hivatalosan még nem rögzítették az erről szóló döntést.

Gyulay Zsolt a közgyűlést követően az InfoRádióban elmondta: nagyon jó érzés számukra, hogy ilyen kiemelkedően megbecsülik idehaza az „olimpiai családot”. A MOB elnöke nemrég részt vett a visegrádi négyek prágai konferenciáján, ahol elmondása szerint a cseh, a lengyel és a szlovák küldöttek is több kérdést feltettek neki azzal kapcsolatban, minek köszönhető az, hogy ennyire jó helyzetben van a magyar sport. Azon a találkozón is szóba került a magyar sportfinanszírozási rendszer és a magyar olimpiai bajnokok megbecsülése. Gyulay Zsolt szerint

a régió több országa is a „mi példánkat veszi alapul” és egyre inkább arra törekszik, hogy a magyarhoz hasonló támogatási rendszert vezessen be.

„Természetesen nagy öröm számunkra, hogy növekszik az olimpiai jutalom, de alapvetően nekem az a véleményem, az igazi sportolók nem ezért csinálják. Persze jólesik a megbecsülés” – közölte a sportvezető.

Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Fürjes Balázs, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság novemberben megválasztott állandó tagja, Deutsch Tamás és Wladár Sándor, a MOB alelnökei a szervezet közgyűlésén a Pesti Vigadóban 2023. december 9-én.
Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Fürjes Balázs, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság novemberben megválasztott állandó tagja, Deutsch Tamás és Wladár Sándor, a MOB alelnökei a szervezet közgyűlésén a Pesti Vigadóban 2023. december 9-én. Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Ugyanakkor megjegyezte: a sikerek öröme mellett nagyon fontos a megfelelő támogatás is. „Ne legyünk álszentek! Mindenki pénzből él, ráadásul nagyon sok olyan sportolót ismerek, akik a kapott pénzt befekteti saját képzésére vagy egy stáb létrehozására, hiszen ma már nem elég egy edzővel dolgozni” – fejtegette Gyulay Zsolt.

A 23-szoros olimpiai bajnok amerikai úszót, Michael Phelpst hozta fel példaként, akivel bizonyos versenyeken két futam között 12 szakember foglalkozott annak érdekében, hogy minden rendben legyen a regenerációt és a felkészülést illetően.

„Ma már komoly háttér kell ahhoz, hogy az olimpiai sportágakban eljusson valaki a világelitbe”

– magyarázta a MOB elnöke.

Gyulay Zsolt elmondta a véleményét arról is, hogy a NOB múlt pénteki döntése értelmében az orosz és a fehérorosz sportolók semleges színekben indulhatnak a jövő nyári, párizsi ötkarikás játékokon. Mint fogalmazott, a magyar álláspont mindvégig igazodott a NOB mostani döntéséhez, és a MOB vezetőjeként ő is azt az elvet vallja, hogy „senkit sem lehet büntetni” a bőrszíne, az útlevele vagy a vallási hovatartozása miatt. Hozzátette: teljesen egyértelmű volt, hogy engedni kell versenyezni azokat az orosz és fehérorosz sportolókat, akik nem vettek részt a háborúban és nincs semmi közük az Ukrajnában zajló eseményekhez.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×