Infostart.hu
eur:
358.99
usd:
313.25
bux:
140857.32
2026. július 15. szerda Henrik, Roland
Nyitókép: Facebook/ Szilágyi Áron

Szilágyi Áron keményen fogalmazott Milák Kristóf ügyében

A háromszoros olimpiai bajnok kardvívó az empátiát hiányolja az úszóklasszis ügyében.

Milák Kristófról több szó esik azóta, hogy elkerüli az uszodák környékét, mint akkor, amikor pillangóúszásban olimpia, világ- vagy Európa-bajnoki címet szerzett. A világrekorder klasszis kihagyta a fukuokai világbajnokságot, majd hosszú szünet után elvileg szeptemberben újrakezdte az edzéseket, de kiderült, továbbra sem végzi el azt a munkát, amely az olimpiai felkészüléséhez az edzője szerint szükséges lenne.

Most egy másik, már háromszoros olimpiai bajnok mondta el a véleményét az ügyről. Szilágyi Áron a Magyar Nemzet tudósítása szerint azt mondta, az empátiát hiányolja az érintettek megnyilvánulásaiból.

"A szövetségi elnök úgy nyilatkozik, mint egy szövetségi elnök, a szövetségi kapitány ugyanígy megmarad a saját szerepében. Nagyon hiányolom az empátiát ezekből a megnyilatkozásokból, nem érződik belőlük, hogy foglalkoznának azzal, hogy egyébként milyen állapotban van ez a srác. Nem ismerem Milákot annyira jól, hogy tanácsot adjak neki, de az nyilvánvaló, hogy valami okból az életében most nincs meg az egyensúly, hogy lássa maga előtt, ahogy elvégzi azt a munkát, amivel újra olimpiai bajnok lehet. Én nem tudom, hogy mi hiányzik neki ehhez, de ezzel kellene leginkább foglalkozni" – mondta a kardvívó.

Azt is felidézte, hogy tizenkét-tizenhárom évesen rövid időre ő is abbahagyta a vívást, és inkább a barátaival együtt kosarazni ment. Aztán két hét alatt rájött, hogy nem jó a labdaérzéke, nem olyan az egész, amilyennek elképzelte, ezért visszatért a pástra. És azt is kijelentette, hogy a mai napig is nagyon szeret vívni, s nincs híján a motivációnak sem, abból is merített, hogy idén édesapa lett.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.16. csütörtök, 18:00
Bóna Szabolcs
agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter
Pluszban zártak az amerikai tőzsdék

Pluszban zártak az amerikai tőzsdék

A részvénypiaci hangulat jelenleg rendkívül törékeny, az Egyesült Államok és Irán közötti konfliktus újabb fordulata befolyásolja elsősorban most a tőzsdéket; ezen felül a negyedéves gyorsjelentések is hozzátesznek valamennyit a képhez, bár ez inkább a tengerentúli piacokra igaz. Az Iránnal szembeni újabb amerikai csapások és a tengeri blokád hatására gyengén alakult a kereskedés ma Európában, ez alól a magyar tőzsde sem volt kivétel. Az USA-ban a chipgyártókra, félvezető-gyártókra komoly nyomás nehezedett, de az indexek ezt könnyen ledolgozták, a három nagy pluszban zárt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×