Infostart.hu
eur:
379.43
usd:
319.67
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Nyitókép: Facebook

Eb-selejtező - Előkerült egy közlemény, amely alapján nem (csak) a bolgárok felelősek a helyszínbohózatért

Bulgária már november 6-án az UEFA-ra tolta a bolgár-magyar Eb-selejtező helyszínáthelyezésének felelősségét, amely után 14-én jött a "hátraarc", közben valóságos helyszínkeringő történt. A lényeg: a szerdai állás szerint csütörtökön 18 órakor zárt kapuk mögött lép pályára a magyar labdarúgó-válogatott Szófiában.

Ha van alapja a bolgár szurkolók Bolgár Labdarúgó-szövetséggel szembeni, az aggodalmak szerint tettekben is megnyilvánuló ellenérzéseinek, ha nincs, korántsem biztos, hogy a csütörtöki bolgár-magyar labdarúgó-Eb-selejtező november 6. óta tartó helyszínmizériájában (csak) a "bolgár MLSZ" a felelős. A bolgár szurkolók persze nem bízzák a véletlenre, a magyar szurkolókkal együtt tüntetnének saját országuk labdarúgó-szövetsége és az ország labdarúgásának lezüllesztése ellen, íme a felhívás az nb1.hu-ról.

Csak röviden az előzmények - igen hosszan az egész históriát a Csak A Kispest blog írta meg: az eredetileg Szófiába kiírt selejtezőt a korábbi hírek szerint a bolgár rendőrség biztonsági okokból nem engedélyezte, ezért áthelyezték azt a plovdivi stadionba. Azt azonban a vak is látta, ennek megfelelően a helyi polgármester felelős módon ki is jelentette, hogy

nem lehet meccs egy olyan stadionban, amelynek a parkolójában daruk - értsd: munkagépek - állnak, a teteje pedig félkész, gerendák lógnak be szabadon a játéktér irányába.

Ekkor bejelentkezett még egy "engedélyes" (UEFA-kompatibilis) stadion meccshelyszínként, de még mielőtt mindenki megnyugodhatott volna, hogy a dolog meg van oldva, kiderült, hogy a "pótpóthelyszínnel" a bolgár szövetség nem jelentkezett az UEFA-nál, ott tehát ezért ott nem lehet a meccs.

Ezt követően az UEFA átvágta a gordiuszi csomót, és "visszahelyezte" a csütörtöki mérkőzést Szófiába - nézők nélkül, és 18 órai kezdettel.

Egy kérdés azonban ekkor is fennmaradt: hogyan nyúlhatott át az UEFA a bolgár, illetve szófiai rendőrség feje fölött, bejelentve egy olyan eseményt, amely közigazgatásilag nem engedélyezett?

A választ a Bolgár Labdarúgó-szövetség címlapján szereplő közlemény adhatja meg, amely érdekes módon elvileg november 6-ai keltezésű.

Ebben az szerepel, hogy Szófiából már eleve nem rendőrségi tilalomra helyezték át Plovdivba a mérkőzést, hanem az UEFA döntése volt, mivel a bolgár szövetséget látványos tiltakozással fenyegető szurkolók jelentette biztonsági kockázat még zárt kapuk mellett sem vállalható.

A bolgár szövetség tehát a botrány kirobbanásának napjára datált írásában így fogalmaz:

  • "Az UEFA hivatalos levelet küldött a Bolgár Labdarúgó-szövetségnek, amelyben azt javasolja, hogy a november 16-ra tervezett Bulgária-Magyarország Eb-selejtezőt helyezzék át a plovdivi Hriszto Botev Stadionba. Ennek oka az UEFA biztonsági osztályának elemzése által megállapított magas kockázat. A közelgő tömeglázadások esélye, és a közrend súlyos veszélye miatt hivatalos véleményt kértek a bolgár belügyminisztériumtól, a szófiai rendőrségtől és a labdarúgó-szövetségtől a Magyar Labdarúgó Szövetséggel is folytatott kommunikációt követően. Ennek végeredményeként hozta meg a döntést a szövetség a szófiai helyszínről, csütörtöki nappal, helyi idő szerint 19 órai kezdettel (magyar idő szerint 18 óra - a szerk.), igazodva a magyar szurkolók lehetséges mozgásához."

Ebből tehát az derül ki, hogy az UEFA helyezte át a meccset Plovdivba - persze lehet a bolgár szövetség vagy rendőrség felelősség-áthárítása is -, de a bolgár szövetség döntött arról, hogy mégis legyen Szófiában, erről viszont az MLSZ azt közölte kedden, hogy a visszahelyezés az UEFA döntése volt.

Egy szó, mint száz, nehéz kihámozni a teljes valóságot, ami viszont keddre ténnyé vált:

csütörtökön magyar idő szerint 18 órakor zárt kapuk mögött Bulgária labdarúgó-válogatottjának vendége lesz Marco Rossi csapata,

és ha nem szenved vereséget, kijut a 2024-es labdarúgó-Eb-re, a házigazda számára a mérkőzésnek már nincs tétje. (Amennyiben a magyar válogatott vereséget szenved, van még egy lehetősége vasárnap este hazai pályán Montenegró ellen pontot szerezni, amivel ugyanígy megvan a kijutás.)

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×