Infostart.hu
eur:
384.25
usd:
330.21
bux:
123476.91
2026. március 4. szerda Kázmér
A Ferencváros megbízott edzője, Nyéki Balázs a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek 14., utolsó fordulójában játszott FTC-Telekom Waterpolo - Brescia mérkőzésen az FTC népligeti uszodájában 2022. május 11-én.MTI/Kovács Anikó
Nyitókép: MTI/Kovács Anikó

Nyéki Balázs: a Fradi minden meccsét meg akarja nyerni

Ismét megvédte címét és sorozatban hatodszor lett aranyérmes a Ferencváros a férfi vízilabda Magyar Kupában. Nyéki Balázs vezetőedző azt mondta az InfoRádióban, hogy a játékosainak és neki is le kellett nyugodnia a finálé nagyszünetében ahhoz, hogy végül diadalmaskodni tudjanak.

Nyéki Balázs nyáron a tíz év után távozó Varga Zsoltot váltotta a Ferencváros férfi vízilabdacsapatának vezetőedzői posztján, és már szeptember első hétvégéjén megnyerte első trófeáját az együttessel. A másodedzői pozícióból előrelépő szakember azt mondta az InfoRádióban, hogy egy kis megkönnyebbülést érez a Magyar Kupa-döntő megnyerése után. Mint fogalmazott, ez volt a céljuk, de az eredmények és a lőtt gólok száma ellenére nem volt azért annyira könnyű dolguk a budapesti négyes döntőben, mint amennyire az a kívülállóknak elsőre tűnik.

A Ferencváros az elődöntőben 9-6-ra nyert a Honvéd ellen, a döntőben pedig a két-két gólig jutó Dusan Mandics, Edoardo Di Somma és Német Toni vezetésével ötgólos győzelmet aratott a Vasassal szemben (11-6). Az FTC 23. alkalommal hódította el a Magyar Kupát, sorozatban hatodszor nyerte meg a sorozatot, amire eddig csak az Újpest volt képes az 1930-as években.

Nyéki Balázs szerint az elődöntőben és a fináléban is megmutatkozott a végére az a különbség, amely jelenleg az FTC és a többi csapat között van a játékosállomány minőségét tekintve. Ugyanakkor szerinte mind a két összecsapáson bebizonyították, hogy minden egyes meccset komolyan vesznek, keményen küzdöttek és ennek meglett az eredménye.

A Ferencváros a Vasas elleni döntőt a 3. negyedben döntötte el, melyet 4-0-ra hozott.

Nyéki Balázs úgy látta, az első két játékrészben is jól teljesítettek, elégedett volt a játékosaival, ugyanakkor elismerte, hogy volt egy pici zavar a második negyedben. Mint mondta, le kellett nyugodniuk a játékosoknak és neki is, ugyanis amikor nagyobb különbséget is kialakíthattak volna, elkezdtek kapkodni. Ezt időben orvosolta a szakmai stáb, és a folytatásban már higgadtak voltak a ferencvárosi játékosok, akik Nyéki Balázs szerint a védekezésbe még nagyobb energiát fektettek bele, támadásban pedig hideg fejjel tudtak jó döntéseket hozni. Kiemelte, hogy minden játékos és minden edző álma, hogy a Margitszigeten ennyi ember előtt tudjon játszani, nyerni és végül ünnepelni.

A Ferencváros vezetőedzője úgy fogalmazott, megvolt a nehézsége és egyben a szépsége is annak, hogy csapatából többen néhány hete még a fukuokai világbajnokságon szerepeltek, ahol aranyérmes lett a magyar válogatott. „Az elmúlt három hétben nagyon sok játékelemet gyakoroltunk, nem feltétlenül a kemény alapozásról szólt ez az időszak. Természetesen nagyon keményen dolgoztunk, de

teljesen más jellegű munkát végeztünk, mint ami egyébként megszokott az augusztus-szeptemberi fázisban.”

A szakember szerint ez egy egyszeri alkalom volt, jövőre, a párizsi olimpia után jóval hosszabb pihenőre, regenerációra lesz szükség.

Nyéki Balázs az előttük álló feladatokról azt mondta, nehéz dolguk lesz, főleg a szeptember végén kezdődő Bajnokok Ligájában, hiszen többek között a bombaerős horvát Jadran Splittel és a montenegrói Jadran Herceg Novival kerültek egy csoportba. A Ferencváros vezetőedzője felhívta a figyelmet, hogy utóbbi csapat nemrég legyőzte a szintén kiváló erőkből álló Jug Dubrovnikot.

Az FTC minden meccsét meg akarja nyerni, csoportgyőztesként szeretnének továbbjutni,

ennek szellemében készülnek az őszi, téli meccsekre.

A következő időszakban a ferencvárosi keret két csoportban dolgozik tovább. A nyári vb-t megjárt és idősebb játékosok egy hét pihenőt kapnak, a fiatalabbak viszont egy nap szusszanás után újra edzeni fognak. „Nekik dolgozniuk kell még sokat, hogy még jobbak legyenek és megállják a helyüket – akár a Fradiban, akár a válogatottban a december-januári időszakban” – mondta az InfoRádióban Nyéki Balázs.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről
„Megvan az olajunk”

Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről

Az orosz elnöknek nem dolga, hogyan jut el az orosz olaj Magyarországra, megvannak a céljai, elérésükig nem fejezi be az ukrajnai háborút – erről beszélt egy szerdai tévéinterjúban Orbán Viktor miniszterelnök, aki szerint az ukrán követeléseket erőből le kell verni. Olajból „vannak ugyan stratégiai tartalékaink, de az infláció nő, a benzin drágul". Megerősítette: nem lesz miniszterelnök-jelölti vita Magyar Péterrel.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
NATO-tagállamra lőttek ki ballisztikus rakétát, tengeralattjáró-támadás az Indiai-óceánon, kiderült, ki lehet az új iráni vezető – Híreink az iráni háborúról szerdán

NATO-tagállamra lőttek ki ballisztikus rakétát, tengeralattjáró-támadás az Indiai-óceánon, kiderült, ki lehet az új iráni vezető – Híreink az iráni háborúról szerdán

Ötödik napja tart és egyre csak szélesedik Izrael és az Egyesült Államok háborúja Irán ellen. A libanoni főváros, Bejrút közelében egy szállodát, az iráni Kom városában pedig a Szakértői Tanács épületét támadták meg, beszámolók szerint a halálesetek száma a két országban összesen túllépte a 800-at. Teherán válaszcsapása számos amerikai érdekeltségű célpontot sújtott: az USA dubaji konzulátusa, egy szaúd-arábiai CIA-állomás és egy Katarban lévő amerikai támaszpont mind találatokat szenvedett el. Az Egyesült Államok szerdán Srí Lanka partjainál tengeralattjáróval süllyesztett el egy iráni hadihajót, legalább 80-an meghaltak. Irán a NATO-tagállam Törökországra lőtt ki ballisztikus rakétát, melyet semlegesítettek. Közben kiderült: a néhai Ali Hámenei ajatollah fia, Modzstaba Hámenei az elsőszámú esélyes, hogy legfőbb vezetőnek válasszák Iránban. Donald Trump elrendelte, hogy az Egyesült Államok "biztosítást és garanciát" nyújtson a Perzsa-öbölben közlekedő hajók számára, azt javasolva, hogy "szükség esetén" az amerikai haditengerészet kísérje a tankereket a világgazdasági szempontból kulcsfontosságú, Irán által lezártnak nyilvánított Hormuzi-szoroson. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×