eur:
389.48
usd:
365.92
bux:
55376.1
2023. szeptember 24. vasárnap Gellért, Mercédesz
Kisfaludy Anett (b), a magyar és Anna Vyakhireva (b2), a norvég és csapat játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének fináléjában játszott FTC-Rail Cargo Hungaria - Vipers Kristiansand mérkőzésen a budapesti MVM Dome-ban 2023. június 4-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

A Fradi-csoda ezúttal elmaradt

A Ferencváros 28-24-re kikapott a címvédő norvég Vipers Kristiansandtól a női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi döntőjében, a budapesti négyes döntő utolsó mérkőzésén.

20022 néz előtt a norvég Vipers nyerte a női Bajnokok Ligáját az MVM Dome-ban. Végig vezettek a Ferencváros ellen.

A norvégok 5-1-gyel kezdték a mérkőzést és ezt az előnyt végig sikerrel őrizték. A Fradinak egy jó 8-10 perce volt, a szünet előtt egy gólra tudtak zárkózni.

A második félidőben azonban visszajött a Vipers kezdősora és újra mentek egy 5-1-es futást. Ennek a végén ráadásul Tomori Zsuzsát ütésért (jogosoan) kiállították, így megbomlott az FTC védelme.

A végén a Fradinak csak arra volt ereje, hogy kozmetikázza az eredményt.

A mérkőzésre egyébként a miniszterelnök is ellátogatott.

Anna Vjahirjeva és Sunniva Naes Andersen hat-hat, Jamina Roberts öt góllal, az immár hétszeres BL-győztes Katrine Lunde 16 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon

Andrea Lekic és Emily Bölk öt-öt találattal, Janurik Kinga kilenc védéssel zárt.

Az FTC 1971 és 2002 után harmadik alkalommal szerepelt a legrangosabb európai kupasorozat döntőjében, de diadalmaskodnia még nem sikerült.

A szovjet Szpartak Kijev, az osztrák Hypo Niederösterreich és a Győri Audi ETO KC után a Vipers a negyedik csapat, amely sorozatban háromszor BL-t - korábbi nevén BEK - tudott nyerni.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2023.09.25. hétfő, 18:00
Szlávik János
főorvos, a Dél-pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Brutális béremelkedés Magyarországon, de így katasztrofális a helyzet

Brutális béremelkedés Magyarországon, de így katasztrofális a helyzet

Az EU-n belül Magyarországon nőttek a legnagyobb mértékben a munkaerőköltségek 2023 második negyedében az előző év azonos időszakához képest. A mutató egyik összetevőjénél, a béreknél is Magyarországon volt kimutatható a legnagyobb mértékű emelkedés, ami nem is csoda, hiszen az infláció mértéke is nálunk volt a legmagasabb az EU tagországai között a vizsgált időszakban. Ennek hatására pedig nem meglepő, hogy a reálkeresetek nagymértékben csökkennek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×