391.07
366.54
68142.02
2024. május 1. szerda Fülöp, Jakab
A francia Kevin Bozon (b) és Papp Kristóf (j) a jégkorong-világbajnokság harmadik fordulójában játszott Franciaország-Magyarország mérkőzésen a finnországi Tamperében 2023. május 16-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Szenzációs magyar győzelem az elit jégkorong-vb-n

Kétszer is visszakapaszkodott Franciaország ellen Kevin Constanine csapata, majd a hirtelen halálban Bartalis István betalált.

A magyar jégkorong-válogatott hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a francia csapatot a világbajnokság 3. fordulójának keddi játéknapján, Tamperében.

Kevin Constantine szövetségi kapitány együttese azzal a tudattal lépett jégre, hogy ha alapjátékidőben nyer, akkor elérhető közelségbe kerül a bennmaradás.

A franciák emberelőnyből vezettek, ám Stipsicz Bence távolról egyenlített. A meccs derekán is volt egy gyors gólváltás, majd a meccs a hirtelen halálban dőlt el, ebben Bartalis István volt eredményes.

A pontvesztés azt jelenti, hogy a magyaroknak - aki csütörtökön a világranglista-ötödik svédekkel találkoznak legközelebb - a papírforma alapján jövő hétfőn a bennmaradásért le kell győzniük Ausztriát.

Eredmények, 3. forduló: A csoport (Tampere):

Magyarország-Franciaország 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0), hosszabbítás után

gól: Stipsicz (20.), Galló (34.), Bartalis (62.), illetve Bertrand (17.), Boudon (30.)

Dánia-Ausztria 6-2 (1-0, 1-1, 4-1)

Az állás a 3. forduló után: 1. Egyesült Államok 9 pont, 2. Dánia 8 (13-6), 3. Svédország 8 (8-1), 4. Franciaország 7, 5. Finnország 4, 6. MAGYARORSZÁG 2, 7. Ausztria 1, 8. Németország 0

B csoport (Riga):

Svájc-Kazahsztán 5-0 (1-0, 2-0, 2-0)

Norvégia-Szlovénia 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)

Az állás: 1. Svájc 9, 2. Kanada 8, 3. Csehország 7, 4. Szlovákia 4 (5-6), 5. Norvégia 4 (4-7), 6. Lettország 2 (5-11), 7. Kazahsztán 2 (5-13) 8. Szlovénia 0

A csoportok első négy helyezettje bejut a negyeddöntőbe, a két utolsó kiesik, és jövőre a divízió I/A-ban szerepel.