eur:
394.22
usd:
364.96
bux:
65556.24
2024. március 28. csütörtök Gedeon, Johanna
Liu Shaolin Sándor a férfi 1000 méteres verseny elődöntőjében a rövidpályás gyorskorcsolya világkupa-sorozatának drezdai viadalán 2019. február 2-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Filip Singer

Nyilatkozattal pecsételte meg Liu Shaolin Sándor: öccsével kínaiak maradnak a jégen is

Bár még mindig nem indultak nemzetközi versenyen, ami mindent eldöntene. A kínai állampolgárság már zsebben, a magyar már nincs.

Valóban szilárdul a rövid pályás gyorskorcsolyázó Liu fivérek kínai karrierútja, bár még mindig tény: nemzetközi versenyen továbbra is csak magyar színekben indultak, így tehát "sportmagyarságukat" csak akkor vesztik el, ha a nemzetközi szövetség (ISU) által szervezett versenyen is rajthoz állnak kínai színekben, idáig még "csak" az országos bajnokságon született Liu-arany - és kínai rekord.

A több futamon is királyként végző Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor - előbbi lett az összetett győztes is - már meghódították a szurkolók szívét is - számol be róla a Sportal.hu.

Ebbe a helyzetbe robbant Liu Shaolin Sándor bajnokság utáni médianyilatkozata, mely szerint nagyon boldog kettejük sikerei miatt, kis versenyzési lemaradásuk miatt nem is számítottak ilyen sikerre.

Aztán a céljairól beszélt: "Remélem, hogy aranyérmet nyerhetek Kínának a téli olimpián."

A két Liu tavaly decemberben vette fel a kínai állampolgárságot, amely miatt le kellett mondaniuk a magyarról. A testvérpár idén kezdeményezte a folyamatot, amelyet végül Novák Katalin köztársasági elnök aláírásával szentesített. A fiúk kínai klubjukban való bemutatkozásuk alkalmával maguk mutatták be az országváltást bizonyító okiratokat - teszi hozzá a beszámoló.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.03.28. csütörtök, 18:00
Havasi Katalin
a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke
Tényleg kirobbanó formában a magyar munkaerőpiac?

Tényleg kirobbanó formában a magyar munkaerőpiac?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. A műsor első részében a friss bérstatisztikákkal foglalkoztunk, amelyek első blikkre meglepően szép képet mutatnak a hazai munkaerőpiacról, a részletek ugyanakkor valamelyest árnyalják a helyzetet. A témáról Hornyák Józsefet, a Portfolio makrogazdasági elemzőjét kérdeztük. A műsor második részében a ma megjelent 2023-as válási és házasodási statisztikák kapcsán Tóth Ádám közjegyző, a Magyar Országos Közjegyzői Kamara elnöke volt a vendégünk, akivel arról beszéltünk, hogy mennyire elterjedtek és mire használhatók a házassági vagyonjogi szerződések Magyarországon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×