Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 7. szombat Rómeó, Tódor
BEIJING, CHINA - APRIL 02: Sandor Liu Shaolin #83 and Liu Shaoang of Team Tianjin celebrates victory after the Mens 1000m final on day three of the National Short-track Speed Skating Championships at the Capital Gymnasium on April 2 2023 in Beijing, China. (Photo by Fred Lee/Getty Images)
Nyitókép: Getty Images/ Fred Lee

Magyarul üzentek a Liu testvérek

Első sikereiket érték el Kínában az országos bajnokságon.

Mint korábban az Infostarton arról beszámoltunk, először nyertek Kínában az immár kínai színekben versenyző Liu testvérek: az országos bajnokságon bajnoki címet és nemzeti rekordot is korcsolyáztak.

A verseny után mindkét sportember köszönetet mondott a közösségi oldalán, és mindezt három nyelven tették, kínaiul, angolul és magyarul – szúrta ki az Origo.hu.

Liu Shaolin Sándor augusztus óta először posztolt az Instagramon. "Köszönjük azoknak akik eddig is szurkoltak nekünk!" – írta magyarul.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Liu Shaolin (@shaolinliu) által megosztott bejegyzés

Kísértetiesen hasonló bejegyzéssel jelentkezett első kínai bajnoki címe után Shaoang is:

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Liu Shaolin (@shaolinliu) által megosztott bejegyzés

Mint Kósa Lajos hazai korcsolyaszövetségi elnök a közelmúltban egy interjúban tisztázta, elméletileg még lehetséges, hogy - esély híján - a Liu fivérek magyar válogatottként korcsolyázzanak világversenyeken, mégpedig két esetben:

  1. ha nem állnak rajthoz kínaiként a nemzetközi szövetség (ISU) által rendezett világversenyen
  2. ha rajthoz állnak, de három év szünetet tartanak az ISU viadalain.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: Szombathelyen is mindenki tudja, soha többé háborút!

Orbán Viktor: Szombathelyen is mindenki tudja, soha többé háborút!

Újabb háborúellenes gyűlést tartottak a Digitális Polgári Körök, ezen a szombaton Szombathelyen. Az esemény fő szónoka Orbán Viktor miniszterelnök volt. „Szombathelyet rommá lőtték a második világháborúban. Itt mindenki tudja: Soha többé háborút!” – mondta, majd a fiatalokhoz szólt: „Vegyétek komolyan magatokat! A kamu lázadás semmi. Lázadni a magyar kormány ellen? Az nem nagy dolog. Lázadjatok Brüsszel ellen! Onnan fenyegetnek minket!” A 2026-os választás a háború előtti utolsó választás. Ekkor fogunk dönteni arról, hogy megyünk-e a háborúba – tette hozzá. Orbán Viktor az is bejelentette: két hét múlva Washingtonba utazik a Béketanács ülésére.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×