Infostart.hu
eur:
379.45
usd:
319.44
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Szoboszlai Dominik, az RB Leipzig játékosa a német labdarúgókupa elődöntőjében, az FC Union Berlin ellen játszott mérkőzésen Lipcsében 2022. április 20-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Clemens Bilan

Már meg is van Szoboszlaiék új edzője

Marco Rosét nevezték ki a három magyar válogatott labdarúgót is foglalkoztató RB Leipzig vezetőedzőjének.

Elődjét, Domenico Tedescót szerdán menesztették a gyenge szezonrajt miatt. Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik csapata a Bundesligában öt forduló után mindössze öt ponttal a 11. helyen áll, kedden este pedig kínos, 4–1-es vereséget szenvedett otthon a Sahtar Donyecktől a Bajnokok Ligájában.

A Német Kupa-győztes lipcsei klub bejelentése szerint Rose 2024 júniusáig szóló szerződést kötött.

A 46 éves szakember Lipcsében született, és korábban irányította az RB Leipzig osztrák testvérklubját, a Red Bull Salzburgot, amellyel kétszer nyert bajnokságot. Legutóbb a Borussia Dortmund kispadján ült, májusban menesztették. Érdekesség, hogy a Lipcse szombaton éppen a Dortmundot fogadja majd a Bundesligában.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×