Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
A győztes uruguayi Santiago Urrutia, a Cyan Performance Lynk & Co versenyzője a túraautó-világkupa (WTCR) magyarországi fordulójának második versenyének eredményhirdetésén a mogyoródi Hungaroringen 2022. június 12-én.
Nyitókép: A győztes uruguayi Santiago Urrutia a túraautó-világkupa magyarországi versenyének eredményhirdetésén a Hungaroringen 2022. június 12-én. MTI/Czeglédi Zsolt

Urrutia nyerte a második WTCR-futamot, Michelisz a negyedik

Az uruguayi Santiago Urrutia nyerte meg, míg legjobb magyarként Michelisz Norbert a negyedik helyen zárta vasárnap a második, fordított rajtrácsos futamot a túraautó-világkupa (WTCR) Hungaroringen rendezett idei harmadik fordulójában.

A pole pozícióból ezúttal Urrutia (Lynk&Co) indult, mögüle a Zengő Motorsport Cupráját vezető, 2012-ben világbajnok brit Rob Huff, valamint az argentin Néstor Girolami (Honda) rajtolt a második, illetve a harmadik helyről, és ez a sorrend a célig nem változott. Miként a 2019-ben világkupa-győztes Michelisz (Hyundai) is végig megőrizte a negyedik pozíciót.

Nagy Dániel (Cupra) a 12., míg Tassi Attila (Honda) a 14. helyről kezdte a versenyt a 17 fős mezőnyben. Nagy számára azonban gyorsan véget ért a körözés, miután páran egymásnak mentek, ő volt a dominó végén az, aki mind közül a legrövidebbet húzta: elrepült az egyik kereke. A boxig ugyan így is eljutott még a magyar versenyző, onnan azonban már nem tudott kijönni.

A viadal felénél a marokkói Mehdi Bennani ütközött a francia Yvan Mullerrel, és miután előbbinek kitört az egyik első kereke, feladta a küzdelmet, az eset miatt pedig rövid időre megakasztotta a versenyt a biztonsági autó.

A 14 körös futamban Tassi a 14. helyen végzett, így az első futamhoz hasonlóan pontot szerzett.

A következő verseny Spanyolországban lesz június 25-26-án.

Eredmények, túraautó-világkupa:

2. futam:

1. Santiago Urrutia (uruguayi) 32:57 perc

2. Rob Huff (brit, Cupra) 0.380 másodperc hátrány

3. Néstor Girolami (argentin, Honda) 2.428 mp h.

4. Michelisz Norbert (Hyundai) 3.173 mp h.

...14. Tassi Attila (Honda) 18.550 mp h.

1. futam:

1. Mikel Azcona (spanyol, Hyundai) 36:35 perc

2. Yann Ehrlacher (francia, Lynk&Co) 1.895 mp h

3. Nathanaël Berthon (francia, Audi) 3.331 mp h.

...12. Michelisz 17.477 mp h.

...14. Tassi 30.283 mp h.

...17. Nagy Dániel (Cupra) 37.529 mp h.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Az amerikai elnök teljes olajblokádot hirdetett Venezuela ellen, hadihajókkal zárná el az ország fő bevételi forrását. Szakértők szerint a gazdasági nyomás egyedül nem biztos, hogy elég lesz a rendszer megdöntéséhez.

Az EU nem ezt az utat tervezte Ukrajna támogatására - Merz ennek ellenére elégedett

A zárolt orosz vagyon érintetlen maradt, a tagállamok három kivétellel Ukrajna 90 milliárd eurós támogatásában állapodtak meg. Legalábbis a nyilvánosság előtt ezzel a német kancellár is elégedett volt, noha az eredményhirdetésig az ellenkezőjét remélte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×