eur:
411.17
usd:
394.26
bux:
79234.86
2024. november 22. péntek Cecília
Éles József volt válogatott kézilabdázó beszédet mond a Budapesti Kézilabda Aréna átadásán 2021. december 16-án. Az 50 ezer négyzetméter alapterületű, 20 022 ember befogadására képes multifunkcionális csarnok 27 hónap alatt épült fel.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Éles József: van min elgondolkozni, a világ elment mellettünk

Akit nyomaszt 20 ezer magyar szurkoló, adja le a címeres mezt – mondta a férfi kézilabda-válogatott Eb-szerepléséről az egykori világválogatot átlövő.

Magyarország a B csoport harmadik helyén végzett, és a részben hazai rendezésű Eb-t végül a 24 fős mezőny 15. helyezettjeként fejezte be. Az eddigi 13 Eb-szereplésünk közül ez a leggyengébb helyezés, korábban kétszer volt 14. a csapat.

"Amikor ezt meghallottam, hogy a csapaton biztos nagy a nyomás, mivel kint volt 20 ezer ember, és a megfelelés kényszere nyomta őket agyon, erre én azt mondtam, hogy ha ez nyomaszt, hogy kimegy 20 ezer magyar ember egy mérkőzésre, akik tombolnak, és óriási a hangulat; ha agyonnyomja a tét a játékost, akkor a címeres mezt le kell adni. Mert ez azt jelenti, hogy az illető nem tud ilyen nyomás alatt játszani, és valószínű, hogy nem ebbe a keretbe való" – nyilatkozott a DIGI Sport híradójának, a Sport 24-nek a korábbi válogatott klasszis Éles József.

"Nagyon nehéz bármit is mondani, egy biztos, hogy nem azt az arcát mutatta a válogatott, amit az előző vb-n vagy Eb-n. Én az alapján, amit láttam, azt gondolom, hogy nem tudtak a fiúk annyira felszabadultan játszani, mint amikor idegenben játszunk egy világversenyen" – értékelt Fazekas Nándor kapuslegenda.

Mentálisan egyik ellenfelünket sem múltuk felül, a döntő pillanatokban riválisaink jobban koncentráltak. "Sokszor a játékosaink nem olyan döntéseket hoztak, amiket kellett volna, nagyon sok olyan technikai, taktikai hiba fordult elő, ami számomra érthetetlen, de szerintem számukra is így utólag, és ezt nagyon nehéz ilyenkor megemészteni. Látszott is, nyilatkozták is, hogy a szívüket-lelküket kitették és az utolsó leheletükig küzdöttek, és ez így is van, csak a kézilabdában ez kevés. A pályán nemcsak a szívünket-lelkünket kell kitenni, hanem teljesíteni is kell" – mondta.

Éles József szerint a keretben nem biztos, hogy megfelelő mentalitású játékosok voltak. "El kell gondolkozni azon, ki az, aki a jövőben odakerülhet és ki az, aki a jövőben már nem. Meg kellene nézni, hogy a többi válogatott hogy a túróban ért utol ennyire minket, például Hollandia, amelyet nevetve vertünk meg három évvel ezelőtt, vagy Portugália, amely iszonyatosan feljött, Izlandot tudtuk, hogy milyen erős, és láttuk a többi csoportot. Azon kellene gondolkozni, összedugni minden edzőnek a fejét, hogy jó-e a kiválasztásunk" – mondta az egykori világválogatott átlövő.

Éles József Lékai Mátét dicsérte, aki, amikor csak tudta, próbálta a hátán vinni a csapatot, de szerinte egy fő vezéregyéniség mindenképpen hiányzott. "Egy olyan vezéregyéniség, aki tényleg minden meccsen lőtt volna 12 gólt. Nem volt olyan játékosunk, aki nagyon összekapta volna a csapatot, de jelen állás szerint ez a válogatott most struktúrában ennyit tudott. Sajnos a világ elment egy teljesen más vonal irányába, hiszen a holland csapat 182 centis átlagmagassággal elvert minket, akik közel 2 méteres, 195 centis játékosokkal rendelkezünk. Izland szintén. Van min elgondolkozni" – fogalmazta meg őszinte véleményét Éles József.

Címlapról ajánljuk

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×