eur:
394.29
usd:
370.44
bux:
65674.41
2024. április 19. péntek Emma
A későbbi győztes Hosszú Katinka a 400 méteres vegyesúszás döntőjében a glasgow-i rövidpályás úszó Európa-bajnokságon 2019. december 4-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Wladár Sándor kimondta, milyen idő kell Hosszú Katinkától

Az úszószövetség elnöke szerint több mint hét másodperces javaulás kell a májusi budapesti Eb-n a háromszoros olimpiai bajnoktól 400 vegyesen ahhoz, hogy éremesélyes legyen Tokióban.

Újabb komoly előrelépésre lesz szüksége Hosszú Katinkának május közepére, a budapesti Európa-bajnokságra ahhoz, hogy éremesélyesként vághasson neki a tokiói olimpiának – fejtette ki az InfoRádióban Wladár Sándor.

A Magyar Úszó Szövetség elnöke beszélt arról, hogy az előző glasgow-i Eb-hez hasonlóan legalább négy aranyérmet vár, és felhívta a figyelmet arra, hogy a budapesti verseny nem csak egy lesz az Eb-k sorában, mert itt a magyar és az európai úszók megmutathatják, hogy majd az olimpián hogyan fognak szerepelni, a teljesítményük előre fogja vetíteni az olimpiai szereplés képét.

"Kivéve Milák Kristóf…"

– tette hozzá ironikusan az elnök, mert a 200 pillangó világrekordere már a márciusi országos bajnokságot is űridővel nyerte.

Nincs viszont ilyen csúcsformában Hosszú Katinka, a háromszoros olimpiai bajnok az ob-n még magát is meglepte gyengébb teljesítményével, de akkor azt mondta, kellően türelmes önmagával. Most Wladár Sándor beszélt arról is, mit vár tőle az Eb-n. "Katinka 400 vegyesen meg fogja magát mutatni, és 4:33–4:35 között kell mennie ahhoz, hogy az olimpián éremesélyesként induljon.

Izgalmas lesz…"

– mondta az úszóelnök.

Nos, az országos bajnokságon 4:42-t mutatott az óra, Hosszú Katinka most is érvényes világcsúcsa 4:26,36 perc. 2016-ban úszta Rio de Janeiróban, az olimpián.

A vizes Eb-ről további részleteket csütörtök este fél 8 után az InfoRádió Vegyesúszás című műsorában hallhat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×