"Az a javaslatom: az UEFA tárgyaljon arról, hogy a házigazda városok és stadionok létszámát hatra, vagy nyolcra csökkentsék" - nyilatkozta a 69 éves szakember a német RTL televíziónak. Hoeness szerint a rendezésre vonatkozó eredeti ötlet kiváló volt, akkoriban azonban még nem volt koronavírus-járvány, amit most muszáj számításba venni.
Az Európa-bajnokságot a pandémia miatt halasztották tavalyról az idei nyárra, június 11-től július 11-ig tart a terv szerint.
Aleksander Ceferin, az európai szövetség (UEFA) elnöke nemrég arról beszélt, hogy a rendező városoknak garantálniuk kell, hogy - ha korlátozott számban is, de - nézőket engednek be a stadionokba.
"Úgy vélem, hogy a sportvilágnak tanácsos betartania az egyes országokban érvényes szabályokat, Ceferin urat pedig értelmes embernek ismerem, ezért egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy valóban ragaszkodik ehhez" - mondta erről Hoeness, hozzátéve, hogy Münchenben - ahol a magyar válogatott is játszana csoportmeccset a németek ellen - biztosan kidolgoznak majd egy olyan tervet, amely lehetővé teszi szurkolók beengedését a stadionba.
"Az viszont biztos, a nézők és a lakosság egészségének megőrzése mindig a legfontosabb szempont kell, hogy legyen" - jelentette ki Hoeness.
A magyar válogatott a németek mellett a világbajnoki címvédő franciákkal, valamint az Eb-címvédő portugálokkal szerepel azonos csoportban. A budapesti Puskás Arénában a tervek szerint három csoportmérkőzést és egy nyolcaddöntőt rendeznek majd az Eb-n.
Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a múlt csütörtöki online sajtótájékoztatón azt mondta: az Eb magyarországi mérkőzésein azok vehetnek részt, akiket beoltottak és mivel az a terv, hogy május végéig mindenki kaphat oltást, aki kéri, "remélhetőleg júniusra már magunk mögött hagyjuk ezt az időszakot".