392.27
366.85
67039.3

A döntetlennel beérte pontszámban a csoportelsőt a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája B-osztályának 3. csoportjában 1-1-es döntetlent játszott a szerb csapattal, a gólunkat Kalmár szerezte. Az egy ponttal Marco Rossi csapata pontszámban beérte az első helyen álló oroszokat, s biztosította matematikailag is a bennmaradását a B-osztályban.

Az ezúttal Gera Zoltán által irányított magyar csapat az alábbi összeállításban kezdett: Dibusz – Kecskés, Lang, Botka – Bese, Nagy Á., Sigér, Holender – Kalmár, Szoboszlai és a csapatkapitány Nikolics. A szerbek névsora: Dmitrovics – Milenkovics, Szpajics, Gudelj – Radonjics, Lazovics, Lukics, Makszimovics, Risztics – Jovics, Tadics. A mérkőzést zárt kapuk mögött rendezik.

A magyar válogatott újoncot avat, Kecskés Ákos, a Lugano védőjének személyében.

A 10. percben szép magyar akció végén Nikolics labdáját Bese kapta, védője szögletre mentett.

A 15. percben Radonjics sokkal gyorsabb volt, mint Kecskés, elvitte a labdát, becsapta Botkát, s Dibusz mellett a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, Magyarország–Szerbia 0-1.

A 23. percben Szoboszlai lövését védte Dmitrovics.

A 26. percben Tadics kevergetése után Jovics helyzetbe került, Dibusz merész kivetődéssel mentett.

A 31. percben Szoboszlai nagyon veszélyes szabadrúgása a sorfalról ment szögletre.A Salzburg légiósa két perccel később újra lőtt, de még mindig nem talált kaput.

Aztán fejjel veszélyeztetett Nagy Ádám labdájából, de középre célzott, Dmitrovics, az egykori újpesti kapus hárított.

A 39. percben Nikolics kitűnően ugratta ki Kalmár Zsoltot, aki középen, üresen maradva, biztosan lőtt a kapuba 10 méterről. Magyarország–Szerbia 1-1

Szünetben 1-1.

Cserék nélkül megyünk tovább.

Kiegyenlített a labdabirtoklás a fordulás óta.

Sigér kapott sárga lapot.

Sigér és Nikolics helyére Nego és Könyves állt be.

Mezőnyjátékkal telt el a második félidő első fele.

Holender helyén Hangya.

Bese veszélyesen bólintotta a labdát az ötösön belülre, Dmitrovics védett.

Schäfer és Gyurcsó is beszállt, Bese és Szoboszlai is pihenőt kapott.

Villámgyors szerb kontra végén Jovics tíz centit tévesztett.

Dibusz bravúrral védte Jovics közeli pöckölését.

Az utolsó percek kétségtelenül a szerbeké voltak.

Vége a mérkőzésnek, a magyar válogatott 2016 májusa óta először játszott döntetlent hazai pályán.

Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Összességében jól sikerült ez a hét a forint számára, stabil volt és az utolsó két nap menetelésének köszönhetően felértékelődéssel zárta a hetet. Az S&P hitelminősítő péntek este megerősítette Magyarország adósbesorolását és a stabil kilátáshoz sem nyúlt, ami szintén kedvező a hazai fizetőeszköz szempontjából, amely a 392-es szinten fejezte be a pénteki kereskedést az euró ellenében. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.