Infostart.hu
eur:
377.97
usd:
317.61
bux:
130328.22
2026. február 10. kedd Elvira
Az olasz Federica Pellegrini a női 100 méteres gyorsúszás döntőjében a Nemzetközi Úszó Szövetség, a FINA több mint hárommillió dolláros összdíjazású meghívásos bajnoki sorozatának egyetlen európai állomásán, a budapesti Duna Arénában 2019. május 11-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Federica Pellegrini meggyógyult a koronavírusból, mégis jöhet Budapestre

Elképzelhető, hogy az olasz olimpiai bajnok és világcsúcstartó úszó versenyezhet a Duna Arénában.

Felépült a Covid-19 okozta betegségből Federica Pellegrini, az olaszok olimpiai és többszörös világbajnok versenyzője, aki két hete közölte, hogy elkapta a koronavírust, így nem lép rajtkőre a Nemzetközi Úszóliga (ISL) második szezonjában, a Duna Arénában.

A 200 méteres gyorsúszás 32 éves világcsúcstartója, aki jövőre, Tokióban ötödik, egyben utolsó olimpiáján indulhat, az írta közösségi oldalán, hogy végre negatív a teszteredménye.

Pellegrini közvetlenül az ISL rajtja előtt, két hete betegedett meg, de most

elképzelhető, hogy mégis versenyezhet a november 22-ig tartó budapesti viadalon.

Az olasz úszó kedvenc számában megnyerte a 2008-as pekingi olimpiát, a 2009-es, 2011-es, 2017-es és 2019-es világbajnokságot, ezen kívül 400 gyorson is kétszeres vb-győztes (2009, 2011).

A 10 csapatos ISL második szezonját a koronavírus-járvány miatt végig a Duna Arénában rendezik meg. A november 21-22-én esedékes finálénak eredetileg Tokió adott volna otthont, a szervezők azonban végül úgy döntöttek, hogy a magyar fővárosban zajlik a teljes sorozat.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Orbán Balázs: döntés született Ukrajna csatalakozásáról Magyarország feje fölött

Orbán Balázs szerint Ukrajna EU-csatlakozásáról Magyarország megkérdezése nélkül született döntés, amely súlyos gazdasági és biztonsági következményekkel járna az ország számára. A miniszterelnök politikai igazgatója elutasítja a Zelenszkij-tervet, és azt állítja, Brüsszel és Kijev kormányváltást akar Magyarországon, hogy Ukrajna EU-csatlakozását ne akadályozza a magyar vezetés.
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
Keresik az irányt a tőzsdék - Mutatjuk, mi mozgatja ma a piacokat

Keresik az irányt a tőzsdék - Mutatjuk, mi mozgatja ma a piacokat

Emelkedéssel zárták a hétfői kereskedést az irányadó amerikai indexek, ma viszont inkább iránykeresés jellemzi a piacokat: a japán tőzsde reggel kiemelkedően teljesített a hétvégi japán választok eredménye után, az európai indexek pedig hol kis pluszban, hol mérsékelt mínuszban vannak napközben. Az amerikai tőzsdéken újabb csúcsdöntéssel indul a nap: új történelmi rekordot állított fel a Dow index, de a kép nem teljesen egységes, a Nasdaq lefelé vette az irányt a nyitást követő percekben. Makrofronton ma főként az Egyesült Államokból érkező adatokra figyeltek a befektetők délután, de nagyobb mozgásokat a részvényárfolyamokban a negyedéves vállalati eredmények hoztak inkább. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×