Infostart.hu
eur:
390.02
usd:
335.93
bux:
122655.67
2026. március 24. kedd Gábor, Karina
Kapás Boglárka a női 200 méteres pillangóúszás elődöntője után a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 24-én. A versenyző bejutott a döntőbe.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Kapás Boglárka a vőlegényével úszik együtt egy New York-i csapatban

A 200 pillangón világbajnoki címvédő, 800 gyorson olimpiai bronzérmes Kapás Boglárka az ISL-úszósorozattal is készül a tokiói játékokra szezonjára.

Eddig ötvenméteres medencében készültek Kapás Boglárkáék, és csak pár napja lesz az első verseny helyszínén megszokni az International Swimming League-sorozat (ISL) 25 méteres medencéjét, ezért arra számít, hogy időre lesz szüksége felvenni a gyorsabb medence ritmusát, de igyekszik megközelíteni a legjobbját. Az úszó az InfoRádiónak elmondta, hogy tervek szerint 400 gyorson és 200 pillangón úszik majd, de az ISL-sorozatban akár a helyszínen is változhat, ki miben szerepel, nála a 400 vegyes és a 200 gyors is számításba jöhet.

Az ISL-széria tavaly debütált, a Duna Arénában sok szurkoló volt, most viszont a világjárvány miatt üres lelátók előtt versenyeznek az úszók.

Kapás Boglárkáék júliusban a margitszigeti Négy Nemzet Úszóversenyen már belekóstolhattak abba, milyen nézők nélküli uszodában versenyezni, az Újpest világbajnok úszója arra számít, hogy ez furcsa lesz, de annak örül, hogy legalább televízión keresztül láthatják őket a nézők.

Kapás Boglárka nem vacillált sokat azon, hogy elinduljon-e a sorozatban, amikor a tavasszal határozni kellett erről. Mint mondja, az, hogy a vőlegénye,

Telegdy Ádám is ott lesz vele a New York Breakers csapatban,

megkönnyítette számára a döntést. A mezőnyre szigorú karanténintézkedések várnak, nekik könnyebbséget jelent, hogy ott lesznek egymásnak. Jövőre olimpia, szakmailag fontos, hogy ebben az időszakban sokszor ússzon versenyiramot. A New York-i csapatban a Kapás Boglárkához hasonlóan a hosszú gyorsúszószámokban versenyző Késely Ajna a harmadik magyar.

Az ISL-sorozat október 16-tól november 15-ig a Duna Arénába költözik.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Feltartóztathatatlan az AfD  – már Németország nyugati felében is

Feltartóztathatatlan az AfD – már Németország nyugati felében is

Megalakulása óta szinte töretlen a radikális jobboldalinak tartott AfD szárnyalása. A két nyugati tartományban márciusban tartott helyi parlament választásokon az ellenzéki párt megduplázta eredményét, de a java az elemzők szerint szeptemberben, a keleti tartományokban tartandó választásokon következhet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
Több ezer katonát küld Trump a Közel-Keletre, új biztonsági vezetőt kapott Irán – Híreink az iráni háborúról kedden

Több ezer katonát küld Trump a Közel-Keletre, új biztonsági vezetőt kapott Irán – Híreink az iráni háborúról kedden

Kedden is folytatódnak az amerikai és izraeli támadások Irán (és Libanon) ellen, miközben Irán is folytatja csapásait az öbölállamok és Izrael ellen. Tel-Aviv központjában egy 100 kg-nyi robbanóanyagot szállító rakéta csapódott be, hatan könnyebben megsérültek, több épületben is hatalmas károk keletkeztek. Kedden kinevezték Irán új biztonsági vezetőjét, miután egy hete egy légicsapásban életét vesztette Ali Laridzsáni: az új főnök, Mohammad Bagher Zolghadr korábban az iráni Forradalmi Gárda egyik parancsnoka volt. A Wall Street Journal értesülései szerint a Pentagon mintegy 3 ezer amerikai légideszantos katonát tervez a Közel-Keletre vezényelni az Irán elleni amerikai és izraeli hadműveletek támogatására. Donald Trump közben bejelentette: Irán beleegyezett abba, hogy soha ne tegyen szert atomfegyverre. Az amerikai elnök szerint Teherán folyamatosan tárgyal Washingtonnal, és "értelmesen beszélnek". Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus legújabb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×