Infostart.hu
eur:
362.52
usd:
316.99
bux:
142071.93
2026. július 17. péntek Elek, Endre
Nyitókép: Napur Architect Építészeti Iroda Kft.

Friss hírek a legújabb budapesti stadionépítésről

Megjelent a közbeszerzési eljárás az új budapesti atlétikai stadion kivitelezésére.

A stadionban 14,5 fix és 22,8 ezer mobil lelátós ülőhely lesz. Az aréna a 2023-as atlétikai világbajnokságra készül - írta az uniós közbeszerzési közlönyben szereplők alapján a napi.hu.

Megépítéséhez az új vezetésű főváros feltételeket szabott (vagyis hogy a nyílt, lakossági tömegsport igények kielégítésére is alkalmas és kulturális események befogadására is képes, hosszú távon fenntartható, a zöld szempontokat maximálisan érvényesítő rekreációs célú közpark, a Ferencvárosi Szabadidős és Sportpark részeként épüljön meg). A meghívásos közbeszerzési eljárás kiírása szerint jogerős építési engedély már van, de az nem derül ki, hogy a budapesti városvezetés feltételeit vajon tartalmazza-e.

A felhívás a stadion helyét így határozza meg: északról a Déli összekötő vasúti híd és a Rákóczi híd, keletről a csepeli HÉV, majd a Kvassay közúti híd, a helyi kikötő út, délről a Duna soroksári ága, míg nyugatról a Duna határolja.

Az atlétikai vb-re készülő stadionban 14 531 fix ülőhely, valamint a mobil lelátókon további 22 795 férőhely lesz. Az acél tetőszerkezet felülete 25 ezer négyzetméteres. Az építési idő 48 hónap.

Az atlétikai stadion terveit egyébként közel ötmilliárd forintért készítette el a Napur Architect Építészeti Iroda Kft.

Látványterv: Napur Architect Építészeti Iroda Kft.
Látványterv: Napur Architect Építészeti Iroda Kft.

Címlapról ajánljuk
Németh Zsolt az Arénában: „nem csinálhatunk úgy, mintha mi sem történt volna”

Németh Zsolt az Arénában: „nem csinálhatunk úgy, mintha mi sem történt volna”

Németh Zsolt szerint a Fidesznek egy félfordulatot kell végrehajtania, mert nem tartható fenn az Európai Unió-ellenessége. Azzal az illúzióval is le kell számolnia, hogy a háború után ugyanúgy folytatódhatnak az orosz kapcsolatok, mintha mi sem történt volna – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes alelnöke.

Vitézy Dávid a gyorshajtós, rolleres kérdőívről: fontosak a válaszok, ezek alapján változnak a jogszabályok

A Magyar Péter miniszterelnök által a kormányszóvivői tájékoztatón bejelentett közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetés részleteit ismertette a közlekedési és beruházási miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×