Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.77
bux:
123191.23
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Pixabay.com

Tolonganak az országok a női foci-vb megrendezésért

A 2023-as tornát Thaiföldtől Dél-Afrikáig jó sokan megrendeznék, a 2027-esért közös kandidálás formálódik az öreg kontinensen.

Hat ország pályázik a 2023-as női labdarúgó-világbajnokság megrendezésére. A pénteki jelentkezési határidő előtt Ausztrália, Japán, Kolumbia, Új-Zéland, Dél-Afrika és Thaiföld jelezte, hogy otthont adna a vb-nek. A helyszínről jövőre dönt a nemzetközi szövetség. Az érdeklődők közül Ausztrália nevezhető esélyesnek, amely már többször pályázott női vb-re, s 900 ezer eurónak megfelelő összegű kormánygaranciát tud felmutatni, valamint további 3,5 millió eurós összeget szánna fejlesztésre sikeres pályázat esetén.

A 2027-es vb-re is vannak már kandidálók, hat észak-európai ország, Dánia, Finnország, Izland, Norvégia, Svédország és a Feröer-szigetek közösen rendezné meg a női futball csúcseseményét.

Idén Franciaországban kerül sor a hölgyek világbajnokságára június 7. és július 7. között.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×