Infostart.hu
eur:
377.94
usd:
319.64
bux:
130030.34
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex

Két aranyat és egy ezüstöt nyertek a magyar úszók

Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána is nyert egy-egy aranyérmet az Antwerpenben zajló nagymedencés úszóverseny szombati napján.

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú a viadal honlapjának beszámolója szerint 400 méter vegyesen volt a legjobb, amelyben 4:44.75 perces idővel diadalmaskodott. Szilágyi 200 méter pillangón győzött 2:09.80 perccel, a fináléban éppen Hosszút előzte meg (2:13.33).

A harmadik magyar érem Verrasztó Dávid nyakába került, a 30 éves magyar 200 méter vegyesen 2:02.11 perces idővel másodikként csapott célba.

Címlapról ajánljuk
Megjelent egy veszélyes ázsiai gombafaj, ami nem kegyelmez a fáknak

Megjelent egy veszélyes ázsiai gombafaj, ami nem kegyelmez a fáknak

A kőrisfákat támadó gombabetegség Magyarországon a 2010-es években jelent meg, 2020 után pedig már a budapesti erdészetekben is olyan mértékben elterjedt, hogy szükségessé vált a beavatkozás – mondta az InfoRádióban a Pilisi Parkerdő Zrt. budapesti erdészetének vezetője. Rittling István figyelmeztetett: ha az érintett fa gyökérzete korhadni kezd, nem marad semmi remény arra, hogy épségben megmarad.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×