393.79
364.95
0
2024. március 29. péntek Auguszta
Glasgow, 2018. augusztus 9.Hosszú Katinka a glasgow-i úszó Európa-bajnokság női 4x100 méteres vegyesváltójának előfutamában 2018. augusztus 9-én. (MTI/EPA/Patrick B. Krämer)
Nyitókép: MTI/EPA/Patrick B. Krämer

Hosszú Katinka egy arany- és egy bronzérmet szerzett az eindhoveni zárónapon

Hosszú Katinka egy arany- és egy bronzérmet szerzett vasárnap az úszók világkupájának eindhoveni rövidpályás állomásának zárónapján.

A háromszoros olimpiai bajnok - aki az előző két napon három elsőséget és egy harmadik helyet gyűjtött - a 200 méter vegyes után állhatott fel a dobogó legfelső fokára (2:05.06), míg 200 méter háton harmadikként csapott célba (2:03.76). Előbbi számban Jakabos Zsuzsanna hetedikként zárt.

Hosszú mellett a magyarok közül Verrasztó Dávidnak sikerült érmet szereznie, 400 méter vegyesen a szám kétszeres világbajnoka a japán Szeto Daija mögött ért célba 4:03.14 perces idővel. Cseh László hatodikként, Dudás Dániel nyolcadikként végzett.

Németh Nándor a 100 méter hát döntőjében volt érdekelt, hetedik lett, míg a vele, Jakabos Zsuzsannával, Cseh Lászlóval és Verrasztó Evelynnel felálló 4x50 méteres vegyes vegyesváltó ötödikként zárt.

A 16 éves kínai Vang Csiencse-ha 800 méter gyorson nagy junior világcsúcsot úszott. Az ázsiai versenyző - azt követően, hogy pénteken 400 méteren korosztályos rekorddal nyert - 8:03.86-os idejével csaknem 12(!) másodpercet javított a korábbi legjobb eredményen (8:15.35), amely szintén az ő nevéhez fűződött.

Jövő csütörtöktől a Duna Arénában versenyez a mezőny.

Fábián László: nem elérhetetlen cél a kétszáz fős magyar csapat a párizsi olimpián

A jelenlegi világranglista-helyezések alapján több mint húsz sportágban lehetnek érdekeltek a magyarok a nyári ötkarikás játékokon – mondta az InfoRádióban a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára. Fábián László beszélt a hazai rendezésű kvalifikációs versenyek, köztük az április 25-én kezdődő szegedi evezős Európa-bajnokság jelentőségéről is.