eur:
411.35
usd:
392.58
bux:
79551.8
2024. november 25. hétfő Katalin
London, 2018. május 9.Az angol első osztályban játszó Arsenal labdarúgóklub címere a londoni Emirates Stadion oldalán 2018. május 23-án. Az Arsenal vezetése bejelentette, hogy Unai Emery, a Paris Saint-Germain (PSG) francia csapat spanyol vezetőedzője veszi át Arsene Wenger helyét a londoni klub vezetőedzői posztján. Az Arsenalt 22 éven át irányító francia Wenger - aki egy hónapja jelentette be, hogy távozik - a londoni egyesület történetének leghosszabb ideig hivatalban lévő trénere volt. (MTI/EPA/Andy Rain)
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Amerikai kézbe kerül az Arsenal

Stan Kroenke, a labdarúgócsapatának többségi tulajdonosa kivásárolja a klubból a kisebbségi tulajdonos orosz Alisher Usmanovot.

Az 67 százalékos tulajdonrésszel rendelkező amerikai milliárdos közleménye szerint 600 millió fontot (215 milliárd forintot) ajánlott üzbég származású társának az Arsenal maradékáért cserébe, amit a hírek szerint Usmanov el is fogadott.

A 71 éves Kroenkének nem az Arsenal lesz az első csapata, ugyanis övé az észak-amerikai amerikaifutball-bajnokságban (NFL) szereplő Los Angeles Rams, a tengerentúli kosárlabdaligában (NBA) játszó Denver Nuggets, valamint az NHL-es jégkorongcsapat, a Colorado Avalanche is. A londoni együttes értéke 1,8 milliárd font.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Friss tervek érkeztek: így szűnnek meg az extraprofitadók 2026-tól

Friss tervek érkeztek: így szűnnek meg az extraprofitadók 2026-tól

Felpörögtek az események így év végén az extraprofitadók kapcsán. Miután csütörtökön egy kormányrendeletből kiderült, hogy mely ágazati extra sarcok hogyan maradnak fent 2025-ben, ugyanekkor vált elérhetővé a 2025-ös költségvetés fejezeti kötete. Ennek kitekintő államháztartási táblázatából pedig kiolvasható, hogy 2026-ban már tényleg lemondana a kormány az extraprofitadó-bevételekről. Kérdés, hogy ezt a kormányzati ígéretet mennyire veszik komolyan az érintett ágazatok, az elmúlt két évben ugyanis többször elhangzott már ez a vállalás a kormány részéről. Főleg ha mindehhez azt is hozzátesszük, hogy 2026 választási év, amikor nem éppen fiskális szigor jellemzi a kormány elképzeléseit. Mostani tervében viszont a kormány határozottan ezt ígéri 2026-ra: 3,7%-ról 2,9%-ra csökkenő költségvetési hiány, csökkenő államháztartási kiadások mellett. Ha ezt megcsinálja egy választási évben, akkor nemcsak rendkívüli, hanem egyedülálló 2026-os évre készülhetünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×