Infostart.hu
eur:
386.15
usd:
331.8
bux:
120651.59
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Az orosz parlament jóváhagyta a szurkolói igazolványok érvényének meghosszabbítását

Az orosz parlament jóváhagyta azt a törvényt, amelynek értelmében az év végéig meghosszabbítják az oroszországi labdarúgó-világbajnokság idejére kiadott, vízumot helyettesítő szurkolói igazolványok érvényességét.

Az állami duma (az alsóház) után szombaton a szövetségi tanácsban (a felsőház) is megszavazták jogszabályt - jelentette a TASZSZ orosz állami hírügynökség.

A tíz napja sürgősséggel beterjesztett jogszabály alapján a szurkolói igazolványokkal a vb-szurkolók az év végéig akár többször is beutazhatnak Oroszországba.

Előzőleg Vlagyimir Putyin orosz elnök is tett erre javaslatot, mivel meglátása szerint a világbajnokság javított az országról kialakult képen. Dmitrij Medvegyev kormányfő a vb-döntőt követően azt mondta, hogy a június végén kezdődött világkupa több mint 3 millió külföldit vonzott Oroszországba.

Az orosz hatóságok ugyanakkor több olyan esetről is beszámoltak, hogy a labdarúgó vb-re szurkolói igazolvánnyal érkező külföldiek megpróbáltak más országokba beutazni az ideiglenes dokumentum birtokában.

Szombaton az algériai külügyminisztérium közölte, hogy az orosz hatóságok 29 olyan algériai állampolgárt tartanak őrizetben, akik a labdarúgó vb-re érkeztek Oroszországba, majd különböző szomszédos országokba - például Finnországba, Ukrajnába és Fehéroroszországba - próbáltak meg illegálisan belépni.

Abdelaziz Benali Serif külügyi szóvivő szerint igyekeznek közbenjárni állampolgáraik szabadlábra helyezése érdekében. A szóvivő hozzátette, hogy információik szerint az algériaiak mellett több száz más állampolgárságú "szurkoló" van oroszországi őrizetben illegális határátlépés kísérlete miatt.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×