392.77
366.34
66129.26

Magyar Kupa - Utolsóként az MTK jutott a nyolcaddöntőbe

Utolsóként az MTK jutott a labdarúgó Magyar Kupa a nyolcaddöntőjébe, miután a nyolcadik fordulóban 93. percben született góllal legyőzte a vendég Gyirmót gárdáját szerdán.

A hóesésben megrendezett találkozón kevés helyzet adódott a játékosok előtt. A mérkőzés második félidejének közepén csereként pályára lépő játékosok révén öt perc alatt két gól esett: a 61. percben Varga Péter juttatta vezetéshez a gyirmótiakat, Gera Dániel a 66. percben egyenlített. Az MTK a szintén csereként beállt Schafer András 93. percben szerzett góljával nyert, és jutott tovább.

Magyar Kupa, 8. forduló (a 16 közé jutásért):

MTK Budapest (II.)-Gyirmót FC (II.) 2-1 (0-0)

korábban:

Vác FC (II.)-Videoton FC 3-1 (1-0)

Soroksár SC (II.)-Diósgyőri VTK 1-3 (1-1)

Gyöngyösi AK (III.)-Budapest Honvéd 0-4 (0-2)

Budafoki MTE (II.)-Debreceni VSC 0-3 (0-0)

Vecsési FC (III.)-Újpest FC 0-5 (0-2)

UFC Nagykanizsa (megyei I.)-Érdi VSE (III.) 3-2 (0-1)

Nagyecsed RSE (megyei I.)-BFC Siófok (II.) 0-4 (0-2)

Sényő FC (megyei I.)-Rákosmente KSK (III.) 2-0 (2-0)

Termálfürdő Tiszaújváros (III.)-Békéscsaba 1912 Előre (II.) 0-2 (0-1)

Szarvasi FC (megyei I.)-ZTE FC (II.) 0-3 (0-0)

Cigánd SE (III.)-Dorogi FC (II.) 0-2 (0-1)

FC Csákvár (II.)-Paksi FC 0-1 (0-1)

Dunaújváros (III.)-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-3 (0-1, 1-1, 1-1) - hosszabbítás után

ETO FC Győr (II.)-Nyíregyháza Spartacus (II.) 3-1 (1-1)

kedden játszották:

Kisvárda (II.)-Puskás Akadémia FC 0-1 (0-1)

Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Ha áprilisban tartották volna az európai parlamenti választást Szlovákiában, akkor azt az ellenzéki Progresszív Szlovákia nyerte volna a szavazatok 27 százalékával. A hármas kormánykoalíció két pártja, a Smer és a Hlas 15, ill. 14 százalékot ért volna el – derült ki a legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiből. A felmérés szerint a Magyar Szövetségnek is sikerülne egy képviselőt kijuttatnia Brüsszelbe.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.