eur:
410.55
usd:
391.87
bux:
79822.75
2024. november 25. hétfő Katalin

Babos Tímea menetel

Az első helyen kiemelt Babos Tímea könnyed győzelemmel jutott tovább csütörtökön a 250 ezer dollár (72,7 millió forint) összdíjazású budapesti női keménypályás tenisztorna negyeddöntőjébe.

A világranglistán 33. magyar játékos a török Ipek Soylu (161.) szerdai búcsútatása után a selejtezőből érkezett orosz Anna Blinkovával találkozott, aki váratlanul komoly ellenállást tanúsított. Szinte minden gém szorosan alakult, Babos remek tenyeresei rendre visszajöttek, mígnem 4:3-nál végre összejött a várva várt brék (5:3), aztán a hazai kedvenc gond nélkül kiszerválta a 43 perces szettet.

A folytatásban a WTA-rangsorban 148. ellenfél 2:2-ig bírta a nagy tempót, akkor Babos egy kiváló fogadással kihasználta bréklabdáját, majd egy sima adogatójátékkal megszilárdította előnyét (4:2). A 18 éves Blinkova ettől megroppant, "leadta" a következő szerváját is, így a 23 éves soproni teniszezőnek már csak le kellett zárnia a meccset, ami nem okozott neki nehézséget. A találkozó 1 óra 19 percig tartott.

"Az volt a taktikám, hogy megpróbálom legyorsítani az orosz lányt, a szerváján picit meglepődtem, aztán pozíciót váltottam, és jól meg tudtam támadni a második adogatását, nyomást tudtam helyezni rá" - elemezte a történteket az MTI-nek a magyar játékos, kifejtve, hogy pénteken a papírforma szerint Oceane Dodinnel csap össze, akit sokkal jobban ismer Blinkovánál.

"Nagy varázslatot valószínűleg nem fog bemutatni, elég egysíkú a játéka, tiszta erőből beleszáll mindenbe, okos taktikára lesz szükségem. Belenézek a meccsébe a párosom előtt" - tette hozzá.

Babosra a pénteki negyeddöntőben a hetedik helyen kiemelt - és szerdán Gálfi Dalmát búcsúztató - francia Dodin (63.) vagy a selejtezőből érkezett német Tamara Korpatsch (162.) vár.

A nap utolsó magyar vonatkozású mérkőzésén, 19 óra után az első helyen kiemelt Babos Tímea, Lucie Safarova magyar, cseh páros lép pályára a szabadkártyás Bukta Ágnes és Stollár Fanny ellen a negyeddöntőben.

Címlapról ajánljuk
„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

"A magyar futball öröksége kötelez és muníciót is ad nekünk" – mondta a megnyitón Orbán Viktor miniszterelnök, Puskás Ferencet a magyar futballisták és minden 10-esek példaképének nevezve, akiről Czibor Zoltán azt mondta: "ha az Öcsi egyszer belerúgott a labdába, abból két gól lett".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

A Kutatási Kiválósági Tanácsban (KKT) október 1-jétől betöltött elnöki pozíciója mellett az innovációra és tudománypolitikára fordított hazai költségvetési források fő allokátorának számító Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) tudományos társelnöki feladatkörét is ellátja Domokos Péter. Az NKFI Hivatal új vezetői pozíciójáról, illetve a két tisztség együttes betöltésének előnyeiről magát Domokos Pétert, illetve az NKFI Hivatal elnökét, Kiss Ádámot kérdeztük. A páros interjúból kiderül az is, hogy a Domokos Péter szerint miért volt szükség az OTKA átalakítására. A KKT elnöke arról is beszélt, hogy az első ízben meghirdetett Research Grant Hungary program keretében azon dolgoznak, hogy több neves külföldi és külföldön dolgozó kiemelkedő magyar kutatót csábítsanak Magyarországra, akik jövőre hazai intézményekkel közösen fognak kutatási projekteken dolgozni. Az NKFI Hivatal elnöke a K+F-ráfordítások kapcsán azt emelte ki, hogy szemléletválásra van szükség ahhoz, hogy a magyar gazdaság versenyképességét alapvetően befolyásoló kutatásfejlesztési és innovációs finanszírozás az 1-1,5% közötti GDP-arányos sávból a Budapesti Deklarációban is megfogalmazott 3%-os szintre emelkedjen, és hosszú távon, kiszámíthatóan ott is maradjon, vagy akár a fölé nőjön. Hivatala legfőbb feladatának a költségvetési forrásokból lebonyolított programok és projektek magas színvonalú minőségbiztosítását nevezte. A következő időszak legfontosabb céljának az innovációs szereplők minden eddiginél szorosabb összekapcsolását, valamint az egyetemeken, kutatóintézetekben elért kutatási eredmények szisztematikus felkarolását tekinti. Ezt a munkát támogathatja az eddig öt hazai egyetem mellett létrehozott technológiai transzfercégek (TTC-k) tevékenysége is. Kiss Ádám arról is beszámolt, hogy az NKFI Hivatal még idén meghirdeti a 15 milliárdos keretösszegű nagyvállalati innovációs programot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×