Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
310.88
bux:
139799.47
2026. június 26. péntek János, Pál

A Liverpoolhoz szerződött az MTK kapusa!

Gulácsi Péter, az MTK kapusa a Liverpool labdarúgócsapatához szerződött. A korosztályos válogatott kapus a nyáron a Sándor Károly Akadémia és a Liverpool között fennálló partneri viszonynak köszönhetően már tíz napra kiutazhatott az angol sztárklubhoz, amely most döntött a kölcsönvételéről.

Gulácsi Péter egy plusz két évre szóló profi szerződést írt alá az előző idény BL-döntősével.

A futballista és a két klub opciós megállapodást kötött, azaz a végleges megállapodás az egy éves kölcsönszeződés lejártával léphet életbe.

Az MTK 17 éves játékosa a Liverpool tartalékcsapatához csatlakozhat, amely Rafael Benitez vezetőedző irányításával együtt készül a felnőtt kerettel. Az együttes tagja már Németh Krisztián és Simon András is, a két csatár átigazolását májusban jelentette be a két klub.

"Közel fél éves reménykedéssel, és izgalmakkal teli időszak végére tett pontot ez a szerződés. Hónapok óta azzal a tudattal keltem, és feküdtem, hogy esélyem van arra, hogy a Liverpool játékosa legyek. Több Premier League-klub is érdeklődött irántam kitartóan, de én mindenképpen a Liverpoolba vágytam" - mondta Gulácsi Péter.

"Még márciusban küldött nekem egy dedikált kesztyűt Pepe Reyna, de bevallom akkor csak nagyon titkon reméltem, hogy egyszer majd közösen gyakrolhatunk. Azóta mintha álomvilágba élnék, hiszen júliusban már többször is együtt edzhettem vele. Amikor először itt jártam nagyon sokan voltunk kapusok, és őszintén szólva kevés esélyét láttam annak, hogy már ebben az átigazolási szezonban ide kerülhetek" - tette hozzá a tehetséges kapus.

"Egész életemben azért dolgoztam, edzettem, hogy egyszer egy angol klubhoz kerülhessek, és nem hittem volna, hogy erre már ilyen korán sor kerülhet" - jegyezte meg Gulácsi.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Hogy lesz tényleg olcsóbb a gyümölcs és a zöldség? Magyar Péter szerint „top prioritás”

Hogy lesz tényleg olcsóbb a gyümölcs és a zöldség? Magyar Péter szerint „top prioritás”

A kormány továbbra is azt tervezi, hogy 27 százalékról 5-re csökkenti a zöldség és a gyümölcs általános forgalmi adóját – erősítette meg Magyar Péter miniszterelnök az InfoRádió kérdésére válaszolva, erről a szakmának is megvan a véleménye.

Itt a mai térkép: 38 fok is lehet, az ország nagy részén már másodfokú riasztás van érvényben

A friss előrejelzések szerint még jobban rákapcsol a forróság, az Alföldön hétfőn és kedden 42, akár 43 fok sem kizárt. Pénteken a legmagasabb nappali hőmérséklet 33 és 38 fok között alakul. Késő estére általában 23 és 28 fok közé hűl le a levegő.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Nyomás alatt a tőzsdék, Apple-sokk után fordultak le a piacok

Nyomás alatt a tőzsdék, Apple-sokk után fordultak le a piacok

Az ázsiai tőzsdéken pénteken jelentős esés bontakozott ki, élén a dél-koreai és japán részvénypiaccal, a befektetők profitot realizáltak a hét korábbi, mesterséges intelligenciával kapcsolatos technológiai ralija után. A hangulatot rontotta, hogy az Apple áremelést jelentett be a memóriacsipek drágulása miatt, ami ismét felerősítette azokat az aggodalmakat, hogy az AI-fejlesztések növekvő költségei visszafoghatják a technológiai szektor növekedését és nyereségességét. Ennek hatására a technológiai részvények világszerte nyomás alá kerültek, eséssel indult pénteken a kereskedés Európában is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×