Infostart.hu
eur:
362.7
usd:
310.87
bux:
151360.28
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Enyhíthetik az olasz csapatok büntetéseit

Lapértesülések szerint a fellebbviteli bíróság kedd esti ítéletével enyhíti a bundabotrányban érintett olasz csapatok büntetéseit.

A La Gazzetta dello Sport úgy tudja: a Juventus marad a másodosztályban, de nem kell pontlevonással kezdenie a szezont, míg a szintén a második ligába sorolt Fiorentina és a Lazio az élvonalban szerepelhet.

A július 14-i elsőfokú ítélet szerint a Juventust megfosztották az utóbbi két bajnoki címétől és száműzték a másodosztályba, ahol a következő idényt -30 ponttal kell kezdenie. A Fiorentina 12, a Lazio 7 pont hátránnyal indulna a Serie B-ben.

A Milantól 44 pontot vontak le a 2005-2006-os teljesítményéből, de így is maradhat az élvonalban, viszont nem vehet részt a Bajnokok Ligája következő kiírásában, ráadásul 15 pont hátránnyal kezdi a következő szezont.

A május 5-én kirobbant botrány kulcsfigurája Luciano Moggi, a Juventus azóta lemondott ügyvezetője volt, akit azzal vádoltak, hogy a 2004-2005-ös szezonban játékvezetők segítségével manipulálta a csapat mérkőzéseinek eredményét, fenyegetéssel próbált futballistákat arra rávenni, hogy a klubhoz szerződjenek, továbbá nyomást gyakorolt Marcello Lippi szövetségi kapitányra a válogatott keretek kialakításakor.

Később a másik három klub és több személy csalása is kiderült. Az ítéleteknek minél hamarabb meg kell születniük, mert az Európai Labdarúgó Szövetséghez (UEFA) még kedden el kell juttatni a nemzetközi kupás nevezéseket.

Címlapról ajánljuk

Szabó Zoltán „Topi”: katapultáláskor mintha minden lelassult volna

Balesetet szenvedett hétfőn tíz óra után kicsivel Szolnok katonai repülőterén a Magyar Honvédség egyik Gripen harci repülője. A bajba jutott gép pilótája Szolnok felé kanyarodott, hogy az ottani reptéren kényszerleszállással tegye le a gépet, de már nem sikerült teljesen végrehajtania a manővert, katapultálnia kellett. Hasonló történt 21 éve Szabó Zoltán „Topival”, aki egy lángoló MiG 29-esből katapultált.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Fokozott feszültség mellett indul a hét a világ tőzsdéin, a befektetők figyelme elsősorban az Egyesült Államok Iránnal szembeni új szankciós csomagjára szegeződik, amelynek részleteit ma ismertette Washington. Az amerikai pénzügyminiszter minden eddiginél súlyosabb pénzügyi offenzívát helyezett kilátásba, Teherán pedig azzal fenyegetőzik, hogy a gazdasági nyomás fokozása esetén leállíthatja a Perzsa-öböl olajexportját. Közben újabb fontos fejlemény érkezett az amerikai kötvénypiacról is: a pénzügyminisztérium a közel 1000 milliárd dolláros Treasury General Accountot is felhasználhatja a múlt héten kibővített hosszú lejáratú kötvény-visszavásárlási program finanszírozására. Ez jelentősen növelhetné Washington mozgásterét a hosszú hozamok leszorításában, miközben a magas amerikai kamatszintekkel, az adósságpályával és az inflációval kapcsolatos aggodalmak továbbra is meghatározzák a piaci hangulatot. Ezt követően eséssel kezdődött a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában és az USA-ban pedig vegyes mozgásokat láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×