A programsorozat központi eseményeit a fővárosban az MTA-székház felújítása miatt a Tóth Kálmán utcában lévő Humán Tudományok Kutatóházában tartják. Az itt zajló programokat élőben közvetítik az MTA YouTube-csatornáján, és felvételről is megtekinthetőek lesznek.
Simon Tamás, az MTA kommunikációs főosztályvezetője az InfoRádióban elmondta: november 3-a magyar tudomány napja, hiszen Széchenyi István 1825. november 3-án tette meg a híres felajánlását, amely lehetővé tette az akadémia megalapítását. Idén november 4-én kezdődnek a Tudomány ünnepének programjai: hétfőn Pécsett Kemenesi Gábor virológus a jövő várható járványairól tart előadást. Aztán pedig 5-én Budapesten megkezdődnek a központi programok.
"Rengeteg érdekes téma lesz már az első héten, például a brexit tanulságai, az Európai Unió előtt álló kihívások és eredmények, de már 7-én november 7-én a két nappal korábbi amerikai elnökválasztás után egy történész fogja elemezni az amerikai társadalomban az elmúlt évtizedekben végbemenő folyamatokat. Már az első héten egy nagyon izgalmas, a fúziós kutatásokról szóló konferencia lesz, ahol azt járják körbe a fizikusok, hogy mikor lehet ebből valóban energiatermelési módszer, és milyen szerepet játszanak a munkában a magyar kutatók" – sorolta Simon Tamás.
A programokra a belépés ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, ezt a programsorozat honlapján lehet megtenni, ahol a programokról is részletes tájékoztatás olvasható.
Az MTA kommunikációs főosztályvezetője biztatott mindenkit, hogy különösen az esti, fél hétkor kezdődő tudománynépszerűsító rendezvényekre menjen el, mert a helyszínen lehetősége nyílik majd kérdezni az előadóktól, kutatóktól, és így a legjobb forrásból kaphatja meg a választ a kérdéseire. Ráadásul az esti előadások után távcsöves csillagászati bemutatót tartanak a Magyar Csillagászati Egyesület tagjai a Humán Tudományok Kutatóházának épülete előtt.