Infostart.hu
eur:
365.27
usd:
314.67
bux:
0
2026. szeptember 1. kedd Egon, Egyed
Márffy Ödön Álló női akt című festménye a Kieselbach Galéria 67. téli aukcióján a Budapest Marriott Hotelben 2021. december 20-án.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Két festmény is 200 millió forint fölött kelt el a Kieselbach árverésén – fotók

Rippl-Rónai Fésülködő nő című festményét 280 millió forintnál, míg Galimberti Sándor enteriőrjét 220 millió forintnál ütötték le a Budapest Marriott Hotelben, a galéria 67. téli aukcióján.

Rippl-Rónai József Fésülködő nő című képének induló ára 140 millió forint volt, majd több ajánlat érkezése után a licitálás 280 millió forintos életműrekorddal zárult. A festő korábbi csúcsát, 220 millióval a Piacsek bácsi a Niklay lányokkal című festmény tartotta - hangsúlyozta az árverés után Kieselbach Tamás galériavezető.

Kiemelte: a Fésülködő nő így immár a második helyet foglalja el a magyar aukciósrekordok listáján.

A Fésülködő nő a festő életművének egyik legjelentősebb, legnagyobb méretű kukoricás képe, amely 1909 kora tavaszán született a művész Kelenhegyi úti műtermében.

Mint mondta, Rippl-Rónai műve előtt nem sokkal korábban készült 1909-ben Galimberti Sándor Enteriőr Thonet-székkel és Gauguin-metszettel című olajképe, amely az árverésen 110 millió forintról indulva érte el a 220 millió forintos csúcsot, és így felkerült a legdrágábban elárverezett magyar művek közé, megosztva a negyedik helyet Rippl-Rónai korábbi rekorder képével.

Budapest, 2021. december 20.
Galimberti Sándor Enteriőr Thonet-székkel és Gauguin-metszettel című festménye a Kieselbach Galéria 67. téli aukcióján a Budapest Marriott Hotelben 2021. december 20-án.
MTI/Balogh Zoltán
Galimberti Sándor Enteriőr Thonet-székkel és Gauguin-metszettel című festménye a Kieselbach Galéria 67. téli aukcióján a Budapest Marriott Hotelben 2021. december 20-án. MTI/Balogh Zoltán

Felhívta a figyelmet arra, hogy ritkán szerepelnek árverésen Galimberti alkotásai, mivel a tragikusan és hamar lezárult életmű 30-nál kevesebb festményt számlál. Galimberti az enteriőr születésekor az idősebb mester Rippl-Rónai kaposvári otthonában dolgozott, és 1909 tavaszán festette meg a képet. A közelmúltban a szakértőknek sikerült azonosítaniuk a kép bal oldalán látható színezett fametszetet: Gauguin Te Atua, vagyis Az istenek című, azóta elveszett alkotását Rippl-Rónai magától a művésztől kapta ajándékba, amikor 1894-ben Párizsban meglátogatta.

Rekordot döntött Márffy Ödön Álló női akt című képe is, amely 80 milliós indulási árról élénk licitharc mellett egészen 170 millióig emelkedett, jócskán felülmúlva az életmű korábbi, 72 milliós rekordját - mondta Kieselbach Tamás.

Magas áron kelt el Czóbel Béla Gyermekek a réten című festménye, amely 60 millió forintról jutott el 90 millióig, míg Vaszary János Labdázók a tengerparton című műve 48 millió forintról indulva kelt el 80 millióért, Gulácsy Lajos Emlékezés a tóparton című festménye pedig 55 millióról 60 millióig jutott.

Budapest, 2021. december 20.
Vaszary János Labdázók a tengerparton (Riviéra) című festménye a Kieselbach Galéria 67. téli aukcióján a Budapest Marriott Hotelben 2021. december 20-án.
MTI/Balogh Zoltán
Vaszary János Labdázók a tengerparton (Riviéra) című festménye a Kieselbach Galéria 67. téli aukcióján a Budapest Marriott Hotelben 2021. december 20-án. MTI/Balogh Zoltán

Jól szerepelt az árverésen Batthyány Gyula Zsoké-klub című festménye, amely egykor gróf Széchenyi László és felesége, Gladys Moore Vanderbilt gyűjteményében volt. A kép 28 millió forintos kikiáltási árról indulva kelt el 46 millióért.

A borítófotón Márffy Ödön Álló női akt című festménye a Kieselbach Galéria 67. téli aukcióján

Címlapról ajánljuk
Rusvai Miklós az Arénában: jön az iskolakezdéssel a koronavírus-járvány is

Rusvai Miklós az Arénában: jön az iskolakezdéssel a koronavírus-járvány is

A szeptemberi iskolakezdéssel újra megjelenhet a gyermekek körében a koronavírus, ám közel sem olyan mértékben, mint a világjárvány idején – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Rusvai Miklós. A virológus hozzátette, nagyon kevés esély van rá, hogy újra kialakuljon egy világszintű súlyos koronavírus-járvány.

Megnevezték a NAV új vezetőit

Rózsáné Sádt Mónika adószakértő lesz a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) új elnöke, Sisák Attila, a rendőrségnél és az adóhatóságnál is tapasztalatokat szerzett szakember pedig a bűnügyi és rendészeti elnökhelyettes – közölte a Pénzügyminisztérium.
inforadio
ARÉNA
2026.09.01. kedd, 18:00
Koren Balázs
a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Pro Suli szakmai vezetője
Zelenszkij Kijev polgármesterét figyelmeztette, egy szám mutatja, hogy Ukrajnában hatalmas lehet a baj – Háborús híreink kedden

Zelenszkij Kijev polgármesterét figyelmeztette, egy szám mutatja, hogy Ukrajnában hatalmas lehet a baj – Háborús híreink kedden

Ukrajna elkészítette a téli ellenállási terveit, ezek végrehajtásában Kijev főpolgármesterének, Vitalij Klicskónak személyes felelőssége van – idéz egy frissen közzétett ukrán elnöki rendeletet az RBK. Vitalij Klicskó pár napja azt nyilatkozta: a téli védelmi tervek végrehajtása már 50%-os, összesen mintegy 20 milliárd hrivnya befektetésére lesz szüksége a fővárosnak, hogy felkészüljenek a télre. Az ukrán elnök, Volodimir Zelenszkij kabinetvezetője, Kirilo Budanov nemrégiben hosszú interjút adott, elejtett egy olyan mondatot, ami súlyos problémákra utal az országban – elemezte a The Telegraph. Az ukrán katonai hírszerzés korábbi vezetője korábban arról beszélt, hogy Ukrajnában havonta mintegy 30 ezer embert kell mozgósítani ahhoz, hogy a háborús erőfeszítések továbbra is fenntartható mederben maradjanak. Ez a kijelentés ugyanakkor súlyosabb kérdésekre is rávilágít: a szám rendkívül magas, ami a valós háborús veszteségek magas szintjére utalnak. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×