Infostart.hu
eur:
379.98
usd:
324.96
bux:
126534.75
2026. március 2. hétfő Lujza

Ledőlt egy díszlet az Operettszínházban, sérültek

A Hegedűs a háztetőn egyik díszleteleme rázuhant két balettművészre.

Baleset történt az Operettszínházban – írja a Magyar Nemzet. A "Hegedűs a háztetőn" előadásának múlt heti főpróbáján történt a baj, egy, a forgószínpadról ledőlő díszletelem sebesítette meg a balettkar két táncosát.

Mindkét sérült azonnal szakszerű, a legmagasabb szintű, teljes körű szakorvosi ellátásban részesült, amelyről a baleset idején is a helyszínen tartózkodó Kiss-B. Atilla, az Operettszínház főigazgatója személyesen gondoskodott.

A balesetet dokumentálták, videofelvétel rögzítette. Közlésük szerint a táncosok egyike könnyebb, másikuk súlyosabb sérülést szenvedett, orvosi tanácsra jelenleg fűzőt visel.

Hogy kik az érintettek, nem hozzák nyilvánosságra.

A mű premierjén egyébként a közönség felállva tapsolt, a darab 36 év után tért vissza a színpadra.

Címlapról ajánljuk
Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Az Irán elleni katonai támadás nemcsak a Közel-Keletet rázta meg. Washingtonban sokan törésvonalakat vélnek felfedezni a kormányzaton belül. Donald Trump és alelnöke, JD Vance külön helyszínről követte az eseményeket, ami sokak szerint politikai különbségeket is jelezhet. Eközben Pete Hegseth hadügyminiszter szerint „nem rezsimváltó” háború folyik, miközben Donald Trump többször is egyértelműen kijelentette: rezsimváltást akar, és fel is szólította Irán népét, hogy „vegyék kezükbe saját sorsukat” a bombázások végeztével.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×