Infostart.hu
eur:
378.91
usd:
319.19
bux:
130202.21
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

Valóság, líraiság és félelem a mozikban – premierek

Ferenc pápáról készült dokumentumfilm, egy Magyarországon élő, rabszolgaságban tartott nő története, a 2008-as Mumbai terrormerényleteket feldolgozó Hotel Mumbai című alkotás és Juliette Binoche főszereplésével egy japán-francia szerelmes film is a mozikba kerül a héten.

Ferenc pápa – Egy hiteles ember

A húsvéti hosszú hétvégén kerül a magyar mozikba Wim Wenders Ferenc pápa – Egy hiteles ember című dokumentumfilmje. A kultikus filmrendező új alkotása a keresztény világ vezetőjének a halállal, a társadalmi és gazdasági egyenlőtlenségekkel, a bevándorlással, az ökológiával, valamint a család szerepével kapcsolatos nézeteit is bemutatja, valamint Ferenc pápa utazásait is nyomon követi.

Interjú Istennel

Egy különös újságírói lehetőséget bemutató amerikai dráma, misztikus film is a héten kerül a magyar mozikba, az Interjú Istennel című alkotás.

Egy nő fogságban

Egy másik fontos dokumentumfilm is a héten debütál a magyar mozikban. Tuza-Ritter Bernadett Egy nő fogságban című filmje a modern kori rabszolgaság témakörét járja körül egy magyar példa segítségével. Ez az első magyar film, amelyet a Sundance filmfesztivál a versenyprogramjába választott, illetve az alkotást tavaly Európa Filmdíjra is jelölték. A film főhőse az 52 éves Maris, aki tíz éve szolgál fizetés nélkül egy magyar családot.

Hotel Mumbai

A modern kori Indiában elkövetett legsúlyosabb terrorcselekményekben, a 2008. november 26-a és 29-e között tartó mumbai-i merényletsorozatban legkevesebb 174 ember halt meg, köztük kilenc terrorista, több mint 300 ember pedig megsebesült. Ennek a merényletsorozatnak a kritika szerint rendkívül hiteles mégis költőien szépen fényképezett filmre vitele a Hotel Mumbai című film. SB

Zalán Márk kritikájában úgy fogalmaz: „fölöttébb konvencionális kilengései ellenére a Hotel Mumbai így is tisztességesen levezényelt, pattanásig feszült, sötét tónusú, egyes pontjain kifejezetten felkavaró alkotás, mely módfelett hatásosan ábrázolja, ki hogyan reagál a terrorra”.

Látomás

A soha ki nem hűlő, hajdani szerelmek és az időskori csendes lángolások költői hangvételű filmje a Látomás című japán-francia dráma Juliette Binoche főszereplésével. A történet szerint egy francia írónő Japánba utazik, hogy felkutasson egy ritka, legendás gyógynövényt. Útja a gyönyörű narai erdőbe vezeti, amely az ország egyik legősibb, legsűrűbb rengetege. Itt ismeri meg Tomót, a komor erdészt, aki hűséges kísérőjéül szegődik kutatásában.

A gyászoló asszony átka

James Wan, a Fűrész sorozat elindítója, a Démonok között- és az Annabelle-filmek, valamint Az apáca alkotója, a horror műfaj jelenlegi legsikeresebb művelője új filmmel jelentkezik a héten a mozikba. Ő a producere A gyászoló asszony átka című alkotásnak. A film egy gyermekeit féltékenységi rohamában vízbe fojtó, majd saját magát is megölő nő szelleméről szól, aki most más emberek gyermekeire vadászik.

A kritika azonban nem lelkesedik a filmért. A Variety kritikusa szerint a film „nem fogja meglepni a műfaj rajongóit, ugyanakkor csalódást sem fog okozni nekik”. A Collideren megjelent kritika azt írja, hogy a forgatókönyv egyáltalán nem használja ki a sztoriban levő potenciált. Ráadásul a film alapjául szolgáló kultúrkör bemutatása sem sikerült jól. Az IMDb-n 6.3 értékelést kapott az alkotás

Filmek gyermekeknek

A tavaszi szünetre tekintettel három gyermekeknek szóló alkotás is került a héten a mozikba. A Vízipók csodapók mesefilmsorozatból 1983-ban készül egész estés animációs film, ennek felújított változatát láthatják most újra a vásznakon.

A Csodapark egy spanyol-amerikai animáció egy kislányról, aki mert nagyot álmodni. És egy kiskamaszoknak szóló ifjúsági film, az Afrikában játszódó Mia és a fehér oroszlán című alkotás is most debütál.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Erdélyi Balázs, a Magyar Cukrász Ipartestület szakmai elnöke az InfoRádióban részletezte: akár bérre, akár gépek megújítására fordíthatják a forrásokat, mindenképpen kulcsfontosságú segítséget kapnak a kormányzattól; vékony a határ, hogy a cukrászda üzemeltetése megtérüljön, de a vásárló távolmaradjon az árakat látva.

„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

Anti-imperialistaként kutyakötelessége az embernek tiltakozni az ellen, hogyha valaki azt gondolja, egy meghatározó ország elnökeként elrendezheti más országok sorsát, de azzal sem ért egyet, hogy Donald Trumppal ellentétben az európai politikában a döntések nem megszemélyesíthetők. Schiffer András ügyvéd, korábbi országgyűlési képviselő, az LMP alapítója és korábbi társelnöke beszélt erről az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

A japán Nikkei és a dél-koreai Kospi index is új történelmi csúcsra emelkedett ma, a nyitás után pluszba lendültek az európai és az amerikai piacok is. A befektetők elsősorban a vállalati gyorsjelentésekre és a délután megjelenő amerikai makroadatra figyelnek, a heti friss munkanélküli segélykérelmek számáról kapunk mag friss statisztikát. A magyar tőzsdén az OTP és a Magyar Telekom nagyot emelkedett. Estére elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, de az aranyat és az ezüstöt is. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×